هشدار هواشناسی تهران در خصوص کاهش کیفیت هوا

21:18 - 23 September 1400
کد خبر: ۷۸۱۸۴۹
اداره کل هواشناسی استان تهران در خصوص سکون نسبی جو و انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا از روز جمعه در این استان هشدار داد.

- طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به پایداری هوا و سکون نسبی جو و انباشت آلاینده‌های جوی به ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و کاهش کیفیت هوا از روز جمعه در این استان هشدار داد. 

در این هشدار ضمن اشاره به شرایط پایداری نسبی هوا و انباشت آلاینده‌ها از صبح جمعه (۲۶آذر) تا یکشنبه هفته آتی (۲۸ آذر) افزایش غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در نواحی پرتردد و صنعتی استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

بر این اساس، افزایش شاخص آلودگی‌های جوی و کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت مهار نکردن منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در بعضی ساعات، کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای تمام گروه‌ها به ویژه در مناطق صنعتی و پرتردد مورد انتظار است.

این گزارش حاکیست، با ورود سامانه بارشی در پایان هفته، از اواخر روز جمعه برای اکثر مناطق استان بارش باران و برای ارتفاعات بارش برف دور از انتظار نیست.

بر اساس این اعلام، فرودگاه امام خمینی با ۱۵ درجه سانتیگراد و فیروزکوه با منفی ۹ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی، رفت و آمد‌های غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال و فعالیت فیزیکی طولانی و ورزش در فضای باز در این مدت هشدار داد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *