بررسی مسائل دستگاه قضایی با حضور معاون قوه قضائیه

۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱:۲۳
کد خبر: ۷۸۱۸۲۸
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با حضور معاون قوه قضائیه طرح تسری حقوق به کارکنان دستگاه قضا، مشکلات معیشتی آنها، ضرورت حمایت و پشتیبانی از قضات، شرایط آزمون وکالت و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

- بنا به اعلام خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا مرحباء  در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود گفت: این کمیسیون با حضور الفت معاون قوه قضائیه طرح تسری حقوق به کارکنان دستگاه قضا، مشکلات معیشتی آنها، ضرورت حمایت و پشتیبانی از قضات، شرایط آزمون وکالت و ... را مورد بحث و بررسی قرار داد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: نمایندگان در این نشست دغدغه‌های خود را در مورد ارتقا تعامل میان دو قوه قضائیه و مقننه، مسائل مربوط به شعب دادگستری‌ها در استان‌ها، برخی مسائل که جنبه عمومی دارند و نیازمند رسیدگی هستند، مشکلات شهرک‌های پروژه مهر در بسیاری از شهرستان‌ها و ضرورت ایجاد تعامل میان دادستان‌ها، قضات و نمایندگان برای رسیدگی به مسائل عمومی جامعه مطرح کردند.

مرحباء تصریح کرد: معاون قوه قضائیه نیز اعلام کرد، سازوکاری برای ایجاد این تعامل در حال بررسی است تا در ادارات کل هر استان یعنی در دادگستری‌های کل هر استان یک نفر وظیفه تعامل با نمایندگان را برعهده بگیرد تا در صورت بروز مشکلی از طریق این مسئول هماهنگی‌های لازم انجام شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: موضوع بعدی جلسه بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه بود که بعد از چند جلسه در نشست امروز به یک متن مشترک مورد توافق کمیسیون اقتصادی و وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان امور مالیاتی رسیدیم و بعد از نهایی شدن، طرح به صحن ارسال خواهد شد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *