خراسان جنوبی در دادرسی الکترونیک رتبه اول کشور را کسب کرد

۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲:۰۶
کد خبر: ۷۸۱۳۳۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی در دادرسی الکترونیک، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدی، رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی در دیدار با استاندار از کسب رتبه اول توسط این استان در زمینه دادرسی الکترونیک خبر داد و گفت: پس از شیوع بیماری کرونا برای کاهش تردد مردم، ارائه خدمات غیر حضوری در دستور کار قرار گرفت که در این راستا ۷۲ هزار دادگاه آنلاین در کشور برگزار شده که ۶۰ هزار دادگاه آنلاین مربوط به خراسان جنوبی بوده است.

وی ادامه داد: دستگاه قضا ملجا و پناهگاه مردم است و سالانه ۹۰۰ هزار نفر به مجتمع‌های قضایی و دادگستری‌های استان خراسان جنوبی مراجعه می‌کنند که این آمار نشان از اعتماد مردم به قوه قضاییه دارد.

رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی گفت: دادگستری استان خراسان جنوبی آمادگی دارد با همدلی و هماهنگی، در کنار دستگاه‌های اجرایی، برای ارائه خدمات به مردم و توسعه این استان بیش از پیش تلاش کند.

استاندار خراسان‌جنوبی در دیدار اعضای شورای قضایی استان خراسان جنوبی گفت: امروز فضای مطلوب بین سران قوا و همراهی، همدلی و همسویی بین آنها، مثال‌زدنی و قابل قبول است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: این مدل همدلی برای حل مشکلات در سطح ملی باید در استان خراسان جنوبی نیز بین مدیران ایجاد و تقویت شود.

وی گفت: خطه زرخیز خراسان جنوبی از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است که بسیاری از آن‌ها مغفول مانده در حالی که می‌شود با تکیه بر آنها، استان را به توسعه واقعی رساند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *