رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تهیه بسته جایگزینی کولرهای فرسوده در وزارت نیرو

12:17 - 11 تير 1393
کد خبر: ۷۸
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
خبرگزاری میزان: معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو از تدوین بسته‌ای برای جایگزینی کولرهای فرسوده با انواع جدید در وزارت نیرو خبر داد.

مهندس علیرضا دائمی در گفت‌وگو با خبرنگار میزان با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه در صورت وجود نقص فنی نظیر چکه در کولرهای آبی، بیش از 300 لیتر آب در روز هدر خواهد رفت، این بسته برای جایگزینی کولرهای فرسوده تدوین شده است.
وی با اشاره به مشکل کمبود آب در کشور ادامه داد: اکثر کولرهای آبی مورد استفاده در کشور قدیمی بوده و دارای نقص فنی است، پس باید جایگزین شود.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو افزود: در بسته تدوین شده برای جایگزینی کولرهای فرسوده، پیش‌بینی شده تا کولرهای کم مصرف از نظر آب و برق، جایگزین کولرهای قدیمی شود.
وی افزود: کولرهای جدید دارای برچسب مصرف آب و برق بوده و از لحاظ تولید برودت و سرما از کولرهای قدیمی بهتر است.
علیرضا دائمی عنوان کرد: ایران کشوری خشک بوده و استفاده از کولرهای آبی مناسب و با مصرف کم، برای بخش وسیعی از کشور به‌ویژه تهران، اصفهان و نواحی مرکزی آن توجیه دارد.
وی اضافه کرد: استفاده از کولر گازی برای این نواحی فاقد توجیه اقتصادی است. ضمن آنکه مصرف برق را هم افزایش می‌دهد.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو با اشاره به اینکه برای جایگزینی کولرهای فرسوده نیاز به تولید چند میلیون کولر کم مصرف است، گفت: دولت باید از تولیدکنندگان دستگاه‌های جدید حمایت کرده و به آنها یارانه بدهد.
وی از اقدامات وزارت نیرو برای سنجش هزینه‌ها در راستای جایگزینی کولرهای فرسوده و تلاش برای متقاعد کردن دولت به منظور اختصاص یارانه به دستگاه‌های جدید خبر داد.
هر کیلووات ساعت مصرف اضافه 10 برابر هزینه برای دولت
دائمی از خرید برق اضافه مشترکان خانگی توسط دولت خبر داد و افزود: وزارت نیرو بر اساس بند «ق» تبصره قانون بودجه سال 93، در راستای حمایت از کاهش مصرف برق، این اقدام را انجام خواهد داد.
وی بیان کرد: به ازای مصرف اضافی هر کیلووات ساعت برقی که 50 تومان به فروش می‌رسد، 10 برابر هزینه اضافی برای تامین نیازهای جامعه به دولت تحمیل می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو از مشترکان خواست که در مصرف برق بیش از گذشته صرفه‌جویی کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *