با تلاش انجمن حمایت از زندانیان، کارخانه میوه خشک کنی در خوی افتتاح شد

۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴:۳۵
کد خبر: ۷۷۹۵۴۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان در آئین افتتاح کارخانه میوه خشک کنی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان خوی گفت: یکی از مهمترین نمود‌های اصلاح و تربیت و زندانبانی اسلامی توجه به شخصیت زندانی و خانواده او با مولد سازی مددجو است.
- ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در آیین افتتاح کارخانه میوه خشک کنی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان خوی اظهار کرد: نظام اسلامی نسب به اوضاع و احوال زندان و زندانیان بی تفاوت نیست، زندانیان را جزو جامعه می دانیم و با جدیت و تلاش مضاعف شرایط اصلاح و باز پروری آن‌ها را فراهم می کنیم.

وی افزود: اکنون ۱۶۰۰ نفر از زندانیان استان اشتغال دارند که این نشانه بسیار خوبی برای کاهش بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی در جامعه است، اشتغال زندانیان تاثیر بسیار مثبت دیگری هم دارد و آن چشاندن مزه نان حلال به این مددجویان است که خود به نوعی تضمین کننده عدم ارتکاب جرم توسط آنهاست.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی به ظرفیت خیرین استان اشاره داشت و گفت: استان آذربایجان غربی دارای خیرین بسیاری است که باید از ظرفیت این خیرین و سازمان‌های مردم نهاد از باب هم فکری و هم مادی و معنوی نهایت بهره را برای کمک به زندانیان ببریم.

عتباتی،عنوان کرد: اشتغال زایی خوبی در مرکز کاردرمانی زارعان خوی صورت گرفته که مددجویان در کارگاه‌های این مجتمع همچون کارگاه قالیبافی و کارخانه میوه خشک کنی علاوه بر اینکه صنعت و پیشه‌ای می‌آموزند در برابر کاری که انجام می‌دهند مزد دریافت می‌کنند که بخش عمده‌ای از این مزد به خانواده هایشان داده می‌شود و بخش دیگری پس انداز می‌گردد تا در زمان آزادی فرد مددجو از آن استفاده نماید.

شایان ذکر است؛ عتباتی در ابتدای بازدید خود از مرکز کاردرمانی زارعان خوی از کارگاه‌های قالیبافی دیدن و با مددجویان دیدار نمود و سپس از کارخانه میوه خشک کنی انجمن حمایت از زندانیان این مرکز بازدید نمود.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *