بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از کانون اصلاح و تربیت استان تهران

۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶:۲۴
کد خبر: ۷۷۹۴۱۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس سازمان زندان‌ها ضمن حضور در جمع مددجویان کانون اصلاح و تربیت استان تهران، از نزدیک در جریان دغدغه‌ها، امکانات و نحوه رسیدگی به آنان قرار گرفت.
- غلامعلی محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها در اولین بازدید میدانی خود از مراکز اصلاحی و تربیتی کشور، به میان مددجویان کانون اصلاح و تربیت استان تهران رفت.

محمدی، در این بازدید ضمن حضور در بخش‌های مختلف کانون، با مددجویان این مرکز نیز از نزدیک به گفتگو نشست و درجهت رفع مشکلات و پیگیری دغدغه‌های آنان تأکید کرد.

در قبال بچه‌ها مسئولیت همه سنگین‌تر و خطیرتر است

وی پس از بازدید از بخش‌های مختلف، در جمع مدیران و کارکنان کانون گفت: من مسئولیت شما نیرو‌های کانون را بخاطر اقتضای سن بچه‌ها و روحیات آنان سنگین‌تر و خطیرتر می‌دانم که همچنان هم باید به جد مورد مراقبت قرار گیرد.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: این‌ها نوجوان و جوانی هستند که بطور متمادی در معرض خطا و گناه نبوده‌اند بنابراین به راحتی اقدامات اصلاحی و تربیتی را می‌پذیرند و بر آنان موثر واقع می‌شود.

محمدی، ادامه داد: این افراد از حیث فکری، روحی و اصلاحی آماده تأثیرپذیری از شما هستند؛ پس شما هم از این فرصت خدمت، بهره کافی را ببرید.

بر اداره علمی زندان‌ها اصرار خواهم داشت

وی با اشاره به اینکه بر اداره علمی زندان‌ها اصرار خواهم داشت، گفت: امروز و در بازدید از بخش‌های مختلف کانون، خوشبختانه اقدامات و امکانات را فراتر از استاندارد‌ها دیدم. البته بچه‌های ساکن در اینجا نیز همچنان باید بطور ویژه حمایت شوند.

وی توصیه کرد: شما مراقبین و مدیرانی که با بچه‌ها سر و کار دارید قطعا مسئولیت سنگینی در حوزه امنیت و انتظام برعهده دارید.
 
محمدی تاکید کرد:در حوزه اصلاح و تربیت باید جوان و نوجوان خطاکار زیر هجده سال جدی‌تر مورد مراقبت و حمایت باشد.

این حجم از خدمت‌رسانی به مددجویان مایه خوشحالی است

محمدی کانون اصلاح و تربیت را نقطه اهمیت سازمان زندان‌ها دانست و گفت: قرار نیست در اداره زندان‌ها به دنبال کار تبلیغی باشیم. خوشبختانه اقدامات انجام‌شده در حوزه اشتغال، حرفه‌آموزی، آموزش و روند اصلاحی مددجویان کانون تهران، مایه خوشحالی و رضایت است.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: این اقدامات را امروز الگو و نماد درستی برای همه مراکز تابعه زندان‌ها می‌دانم
 
وی افزود:باید مشی اصلاحی، تربیتی، حرفه‌آموزی با امکانات و برنامه‌ریزی درست در همه مراکز تداوم پیدا کند.

سرکشی از قفسه کتاب‌های کتابخانه تا کلاس‌های درس

در بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از کانون اصلاح و تربیت استان تهران که امروز، ۱۴ آذرماه و با حضور رستمی، مدیرکل زندان‌های استان تهران و مدیران این کانون به انجام رسید، محمدی از بخش‌های مختلف سرکشی کرد.

در این راستا محمدی ضمن حضور در خوابگاه اسکان مددجویان پسر و دختران و ارائه تذکرات لازم به مدیران و مراقبین، از کارگاه‌های تعبیه‌شده همچون نجاری، معرق‌کاری، آرایشگری، عروسک‌سازی و ... نیز بازدید کرد.

سرکشی از کتابخانه و سنجش کتاب‌ها، کلاس‌های درس، قرآن‌خوانی و حرفه‌آموزی به همراه ارزیابی امکانات رفاهی در دید و بازدید صمیمی رئیس سازمان زندان‌ها با نوجوانان و جوانان مددجو مورد تأکید قرار گرفت.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *