آزادی ۱۵ زندانی در بازدید رئیس کل دادگستری البرز از ندامتگاه مرکزی کرج

۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰:۵۳
کد خبر: ۷۷۹۰۱۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
در ادامه بازدید‌های دوره‌ای با حضور رئیس کل دادگستری استان البرز در ندامتگاه مرکزی کرج، امور مربوط به زندانیان حوزه قضایی نظرآباد مورد بررسی قرار گرفت.
- حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز در جریان بازدید از ندامتگاه مرکزی کرج که با حضور معاون نظارت بر زندان و اجرای احکام دادگستری کل استان البرز، رئیس دادگستری و دادستان نظرآباد، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و ۸ نفر از قضات دادگستری این شهرستان نظرآباد انجام شد، اظهار کرد: در این بازدید با ۳۸۸ نفر از زندانیان ملاقات شد که شامل ۲۸۰ محکوم و ۱۰۸ متهم بودند و پس از استماع اظهارات مددجویان دستورات لازم صادر شد.

وی با بیان اینکه عمده درخواست‌ها با محوریت تسریع در رسیدگی، کاهش مبلغ قرار تامین و درخواست مرخصی بوده‌است، اظهار کرد: با دستورات صادره ۱۵ نفر از زندانیان با نهاد‌های ارفاقی نظیر مرخصی میان دوره و پایان حبس آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به بررسی وضعیت کلی نظرآباد از حیث سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری به گزارش ارائه شده توسط مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی استان البرز در این خصوص اشاره کرد و گفت: به همکاران توصیه شد به این بازدید اکتفا نکنند و با توجه به برنامه ابلاغی به صورت دوره‌ای از زندان بازدید کرده و سعی کنند بازدید‌ها مثمر ثمر  و دارای خروجی باشد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *