رئیسی وارد عشق آباد شد

۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷:۴۰
کد خبر: ۷۷۷۳۸۰
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس جمهور به منظور شرکت در اجلاس پانزدهم سران کشور‌های عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو در ترکمنستان دقایقی پیش وارد عشق آباد شد.

-آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیات عالی‌رتبه همراه، شنبه شب وارد فرودگاه عشق آباد شدند و در بدو ورود توسط مقامات ارشد دولت ترکمنستان مورد استقبال قرار گرفتند.

پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو)، یکشنبه هفتم آذر ماه به میزبانی ترکمنستان برگزار می‌شود و این کشور ریاست دوره‌ای اکو را عهده دار خواهد بود.

رئیس جمهور در جریان این سفر، قرار است فردا (یکشنبه) با شرکت و سخنرانی در پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو)، مواضع و پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران در زمینه تقویت مناسبات منطقه‌ای و بین المللی و افزایش سطح همکاری‌ها و تبادلات اقتصادی کشور‌های عضو سازمان اکو را تشریح و تبیین کند.

آیت الله رئیسی همچنین در این سفر در دیدار با همتایان شرکت کننده در اجلاس، راه‌های توسعه و تعمیق روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

دیدار با ایرانیان مقیم ترکمنستان، تجار ایرانی و شرکت‌کنندگان در اجلاس اکو از دیگر برنامه‌های سفر رئیس جمهور است.

جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان و جمهوری آذربایجان، ۱۰ عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو را تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهور عازم ترکمنستان شد/ تاکید آیت‌الله رئیسی بر سیاست همسایگی

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *