تاکید معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه بر همکاری‌های اکو و شانگهای

۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵:۴۶
کد خبر: ۷۷۷۲۰۸
دسته بندی‌: سیاست
معاون دیپلماسی وزارت امور خارجه با اشاره به عضویت ایران و اکثر کشور‌های اکو در سازمان همکاری‌های شانگهای، همکاری و هم‌افزایی این دو سازمان را برای ارتقاء همکاری‌های منطقه‌ای، مهم ارزیابی کرد.

- بنا به اعلام مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در سخنرانی خود در نشست وزرای امور خارجه اکو، ضمن تشکر از میزبانی اجلاس توسط ترکمنستان، بر اهمیت چندجانبه‌گرایی برای حل چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از طریق تفاهم مشترک و روح همکاری تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران بر سیاست گسترش روابط دوستانه با کشور‌های دیگر به ویژه با کشور‌های همسایه ادامه می‌دهد و مشارکت فعال و ترتیبات چند جانبه مانند سازمان همکاری اقتصادی اکو در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دارای اولویت است.

صفری با اشاره به عضویت ایران و اکثر کشور‌های اکو در سازمان همکاری‌های شانگهای، همکاری و هم‌افزایی این دو سازمان را برای ارتقاء همکاری‌های منطقه‌ای، مهم ارزیابی کرد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به گزارش ارزیابی میان دوره‌ای سند چشم‌انداز اکو، ضمن حمایت از پیشنهادات ارائه شده خواستار مشارکت همه کشور‌های عضو در تحقق اهداف این سازمان شد.

صفری اعاده تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان را در ارتقاء صلح و رفاه منطقه قفقاز مهم دانست و در خصوص افغانستان نیز خواستار حمایت از مردم افغانستان در دستیابی به صلح و رفاه از طریق برنامه حمایت اکو از افغانستان شد.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *