تزریق واکسن مقابله با کرونا به شرط تزریق امید به جامعه

۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۰:۵۷
کد خبر: ۷۷۶۶۷۵
پدر مددکاری اجتماعی در ایران با بیان اینکه امروزه زنده بون برای اغلب مردم اهمیتی ندارد، گفت: دولت امید را به جامعه تزریق کند، چراکه مردم با رفع دغدغه‌هایشان در مسائلی همچون واکسیناسیون عمومی در مقابله با کرونا با دولت همراه می‌شوند.

مصطفی اقلیما، پدر مددکاری اجتماعی در ایران، در رابطه با مخالفت برخی افراد با واکسیناسیون عمومی جهت مقابله با ویروس کرونا به میزان گفت: بعضی افراد به سبب اعتقاداتی که دارند، باعث می‌شوند به دیگران نیز زیان برسد؛ در مبحث واکسیناسیون عمومی در مقابل کرونا نیز شرایط به همین شکل است و برخی‌ها تمایلی به واکسینه شدن نشان نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه هر کشوری برای تشویق افراد به واکسینه شدن امکاناتی را در نظر گرفته است، اظهار کرد: در آمریکا از ابتدای آغاز واکسیناسیون به هر فردی که واکسن را تزریق می‌کرد، مبلغ ۲۰ دلار به عنوان تشویق پرداخت می‌شد، اکنون نیز این کشور برای تزریق دز سوم به افراد مسن مبلغ یکصد دلار می‌پردازد.

اقلیما با تاکید براینکه در هیچ کشوری نمی‌توان با زور افراد را قانع کرد که واکسینه شوند، عنوان کرد: در ایران در حال اجرایی کردن قانونی بودند که اگر شخصی واکسینه نشده بود، از خدمات عمومی محروم شود، از این رو برخی به دیوان عدالت اداری شکایت کردند.

پدر مددکاری اجتماعی ایران شرایط نابه سامان اقتصادی را عاملی برای همکاری نکردن مردم با دولت دانست و گفت: متاسفانه مردم به سبب شرایط اقتصادی و تحت فشار بودنشان خسته شده‌اند، از این رو دولت باید تمرکز خود را روی رفع این چالش بگذارد.

وی با اشاره به شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه همزمان با شروع پیک‌های کرونا در کشور، اظهار کرد: متاسفانه افراد در دوران پیک‌های کرونا به اجبار در محل کار خود حاضر می‌شدند، در غیر این صورت اغلب زندگی‌ها با شکست روبه رو می‌شد و بعضا کار خود را از دست می‌دادند.

اقلیما با بیان راهکار‌هایی برای واکسیناسیون عمومی در کشور و کنترل آسیب‌های ناشی از واکسینه نشدن برخی افراد به سبب اعتقاداتشان، گفت: همانگونه که در برخی کشور‌ها با مراجعه به محل کار و زندگی اشخاص تمامی کسانی که تمایلی به این کار ندارند را هم واکسینه می‌کنند، در ایران نیز می‌توان با بهره‎‌گیری از بسیج و خدمات پزشکی آن‌ها با مراجعه به منازل یا محل کار افراد تمامی مردم را واکسینه کنند.

پدر مددکاری اجتماعی در ایران افزود: دولت در زمینه واکسیناسیون عمومی به خوبی آگاه است که چه اقداماتی را انجام دهد و این امر مستلزم همت و اراده است، باید کسانی که در این زمینه کوتاهی می‌کنند بازخواست شوند، چراکه قانون خاص مردم است.

اقلیما با تاکید براینکه باید بیکاری و شرایط اقتصادی مردم سامان یابد، عنوان کرد: متاسفانه تورم زیاد است و قیمت آب از بنزین گران‌تر شده، از این رو دغدغه مردم نیز به همان نسبت افزایش یافته است، لذا به منظور رفع چالش‌ها باید رسیدگی به این مسائل در اولویت قرار گیرد.

وی ادامه داد: مردم از دولت‌ همکاری لازم را ندیده‌اند، از این رو با دولت‌ها همراهی نمی‌کنند؛از این رو برخی‌ها به واکسینه شدن نیز تمایلی نشان نمی‌دهند.

پدر مددکاری اجتماعی در ایران با تاکید براینکه دولت باید امید را به جامعه تزریق کند، گفت: امروزه اغلب افراد بی واهمه از ویروس کرونا در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها شرکت می‌کنند و در نهایت اعلام می‌کنند نهایتش مرگ است، از این رو باید ریشه این مساله حل شود، چراکه تمام مشکلات اجتماعی به یکدیگر گره خورده و وابسته است، باید ابتدا تمامی مطالبات مردم مورد توجه قرار گیرد تا با دولت همسو و همراه شوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *