لزوم بهبود امکانات دستگاه قضایی به منظور خدمت رسانی بهتر به مردم

۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹:۲۹
کد خبر: ۷۷۶۱۷۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در دیدار با استاندار آذربایجان غربی خواستار اجرای مفاد تفاهم نامه منعقده در سفر ریاست سابق قوه قضائیه به استان در اسفند ۱۳۹۹ شد.
ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در جلسه‌ای که با حضور معاون عمرانی استاندار، رئیس سازمان برنامه ریزی استان و معاون مالی و پشتیبانی دادگستری استان برگزار می‌شد به نیازمندی‌ها و کمبود‌های موجود در دستگاه قضایی و سازمان‌های تابعه اشاره کرد و بیان داشت: طبق مفاد تفاهم نامه منعقده در سفر ریاست سابق قوه قضائیه به استان در اسفند ۱۳۹۹ همگی نیاز‌های ضروری با حضور ریاست سابق قوه قضاییه برآورد شده و تفاهمنامه فی مابین مسئولین استانی منعقد شده است، قسمتی از احتیاجات دستگاه قضایی را شامل می‌شود که برای خدمت رسانی بهتر، تامین آن‌ها ضروری هست.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با تشکر از توجه ویژه استاندار ، از پیگیری و حمایت وی تشکر و این نوع همکاری تاثیر گذار را موجب تعالی استان و رضایتمندی مردم دانست.

محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی هم در این نشست به تامین نیازمندی‌های عمومی دستگاه قضایی استان تاکید کرد و گفت: تامین نیاز‌های دستگاه قضایی به نفع مردم و درجهت حل مشکلات مردم هست و باید برای مرتفع کردن آن‌ها کم نگذاریم.

معتمدیان، افزود: علیرغم اینکه پروژه‌های متعددی در سطح استان نیاز به تکمیل و تامین اعتبار دارند، ولی مواردی که در تفاهم نامه قید شده ضروری هستند و یقیناً در جهت رفع مشکلات مردم بکار خواهند رفت.

معتمدیان، پس از بررسی در خصوص نیازمندی‌ها موارد اولویت دار و ضروری را در طول جلسه پیگیری و دستورات عملی و نتیجه بخشی صادر کرد که کمک به ساخت دادگستری شهرستان شوط، ساخت مجتمع قضایی ۱۵ هزار متر مربعی در مرکز استان، واگذاری ساختمان‌های مازاد دانشگاه فنی حرفه‌ای به دستگاه قضایی استان ازجمله این موارد بود.
 
همچنین مقرر شد اعتبار لازم برای تکمیل سالن تشریح پزشکی قانونی در شهرستان خوی اختصاص یابد تا مشکل مردم شمال استان حل شود، کمک به تامین بخشی از نیازمندی‌های زندان‌های استان از مصوبات دیگر جلسه بود.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *