رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دبیر: برای ما کشتی آزاد و فرنگی فرقی ندارد

12:08 - 30 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۵۷۶۹
رئیس فدراسیون کشتی گفت: برای ما کشتی آزاد و فرنگی فرقی ندارد و من هرکاری که برای آزاد انجام بدهم برای فرنگی هم انجام خواهم داد.

- طبق اعلام سایت فدراسیون کشتی، جلسه تیم‌های صعود کننده به مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور جام یادگار امام با حضور نمایندگان تیم ها، علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رئیس، ابراهیم مهربان سرپرست دبیری فدراسیون و یزدانی نیا و فتوحی نایب رئیس و دبیر سازمان لیگ برگزار شد.

در این جلسه با توافق صورت گرفته مقرر شد تا وزن کشی این رقابت‌ها روز چهارشنبه ۱۰ آذرماه و رقابت‌های مرحله نیمه نهایی صبح روز پنج شنبه ۱۱ آذرماه و رقابت‌های رده بندی و فینال نیز عصر همان روز در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شود.

بر این اساس ابتدا تیم‌های فولادین ذوب آمل و امید‌های لرستان و سپس تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی و سینا صنعت ایذه در مرحله نیمه نهایی به میدان می‌روند و تیم‌های برنده راهی دیدار فینال و تیم‌های بازنده نیز راهی دیدا رده بندی می‌شوند.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در این جلسه گفت: از تمامی عزیزان که در لیگ سرمایه گذاری کرده اند تشکر می‌کنم. لیگ در زمان ریاست یزدانی خرم جان گرفته بود و در شرایط خوبی برگزار می‌شد، اما در چند سال گذشته، لیگ رو به افول رفت و ما سعی کردیم تا در شرایط کرونایی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به هر نحوی که بود دوباره لیگ را زنده کنیم که امسال در این کار بسیار موفق‌تر بودیم.

وی ادامه داد: اینکه به خاطر کشتی گیران ملی پوش و شرکت در رقابت‌های جهانی و المپیک، بخواهیم لیگ کشتی را کوچک یا از بین ببریم کار غلطی است چراکه مدال آور رقابت‌های جهانی از امتیازات و پاداش‌های آن منتفع می‌شود، اما دیگر کشتی گیران باید حداقل یک منابع اقتصادی برای ادامه راه داشته باشند.

دبیر تصریح کرد: از طرفی لیگ اجازه این را می‌دهد تا سایر مدعیان نیز خود را مطرح کنند و علاقمندان به کشتی نیز به سالن‌ها بیایند. می‌توانستیم میزبانی مرحله پایانی لیگ را به استان‌ها ببریم، اما شرایط سالن ۱۲ هزار نفری و پخش زنده آن از شبکه سه و ورزش سیما و اینکه کشتی بیشتر دیده شود برای ما مهم است و به همین دلیل پیشنهاد ما برگزاری مسابقات در این سالن بود.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: شرایط کرونا خیلی بهتر شده و ما از حضور تماشاگران در سالن کشتی استقبال می‌کنیم چرا که یکی از سه ضلع کشتی کشور تماشاگران و علاقمندان به آن هستند.

دبیر با تقدیر از عملکرد رسانه‌ها در حمایت از کشتی تصریح کرد: رسانه‌ها یک ضلع دیگر کشتی کشور هستند و جا دارد از شبکه سه و ورزش سیما برای پخش مستقیم رقابت‌های کشتی قدردانی کنم.

وی در مورد کشتی فرنگی گفت: در سال‌های نه چندان دور کشتی فرنگی ما دیده نمی‌شد، اما الان ما حرف اول را در جهان می‌زنیم، اما در کشتی آزاد واقعیت این است که عقب هستیم و باید خود را به سطح اول جهان برسانیم که نیاز به وقت و کار دارد. برای ما کشتی آزاد و فرنگی فرقی ندارد و من هرکاری که برای آزاد انجام بدهم برای فرنگی هم انجام خواهم داد و حتی باید تیم فرنگی ما بیشتر از این پیشرفت کند و محکم جلو برود.

رئیس فدراسیون کشتی در پایان خاطرنشان کرد: فینال رقابت‌های لیگ همیشه با حاشیه‌هایی همراه بوده، از داوران می‌خواهم که بهترین قضاوت‌ها را داشته باشند و از مسئولان و مربیان تیم‌ها هم می‌خواهم که به حاشیه‌ها دامن نزنند و اگر اتفاقی نیز رخ داد، صبور باشند.

در ادامه نمایندگان تیم‌ها صحبت‌ها و نقطه نظرات خود را ارائه دادند و از فدراسیون کشتی بابت برگزاری رقابت‌های لیگ برتر که نسبت به سال‌های گذشته با کیفیت و کمیت بهتری برگزار شد تقدیر کردند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *