آمار عجیب تصادفات موتورسواران در پایتخت

۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱:۴۵
کد خبر: ۷۷۵۷۰۳
علی همه خانی از سهم ۵۰ درصدی تصادفات موتورسیکلت سواران و بیان سن ۱۸ تا ۳۰ سالگی متوفیان تصادفات موتورسیکلت در شهر تهران خبر داد.
- به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، علی همه خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به نقل از رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تصادفات موتورسواران در سطح معابر شهر تهران اعلام داشت: با بررسی آمار تصادفات منجر به فوت معابر شهر تهران در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ حدود %۴۶ متوفیان مربوط به موتورسیکلت سواران می‌باشد.

وی افزود: حدود نیمی از متوفیان در بازه سنی ۱۸ سال تا ۳۰ سال (جوانان) هستند که در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات جان خود را از دست دادند.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص بیشترین محل‌های وقوع تصادفات در شهر تهران اظهار داشت: نیمی از تصادفات موتورسواران در معابر بزرگراهی به وقوع پیوسته که بیشترین تصادفات در بزرگراه‌های امام علی (ع)، بزرگراه شهید چمران و بزرگراه امام رضا (ع) به وقوع پیوسته است.
 
بیشتر بخوانید:

وی افزود: در ۶۰% تصادفات رانندگان موتورسیکلت به عنوان مقصر حادثه می‌باشند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به جهت پیشگیری از وقوع حوادث به رانندگان موتورسیکلت توصیه نمود: در هنگام رانندگی حتماً از کلاه ایمنی استفاده نمایند و از تردد در معابر بزرگراهی، تونل‌های شهری، خط ویژه اتوبوسرانی، پیاده رو‌ها و خط ویژه دوچرخه خودداری نمایند.

همچنین موتورسیکلت سواران در کلیه ساعات شبانه روز به جهت بهتر دیدن و بهتر دیده شدن توسط وسایل نقلیه دیگر چراغ جلو موتورسیکلت را روشن نگه دارند. رانندگان موتورسیکلت همانند سایر وسایل نقلیه به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پایبند باشند تا شاهد وقوع حوادث دلخراش در سطح معابر شهر تهران نباشیم.
 

برچسب ها: پلیس راهور تصادف

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *