رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

قیمت بیش از ٣١ هزار تومان برای مرغ گران فروشی است

17:00 - 29 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۵۵۷۶
مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت: فروش مرغ با قیمت بیش از ۳۱ هزار تومان، گران فروشی و اجحاف در حق مصرف کننده است.

_ مهر نوشت: حبیب اسدالله نژاد در واکنش به افزایش قیمت مرغ در بازار به ۴۰ هزار تومان در حالی که دولت نرخ مصوب این کالا را ۳۱ هزار تومان تعیین و اعلام کرده است، اظهار داشت: تأمین مرغ در کشور تقریبا شرایط مطلوبی دارد و به طور نسبی مرغ مورد نیاز در حال تأمین است و بخشی هم از طریق واردات و یا ذخائر تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل عدم تأمین کامل جوجه یک روزه گوشتی، تولید مرغ نیز به طور کافی و کامل انجام نمی‌شود، تصریح کرد: با وجود اینکه قیمت مصوب جوجه یک روزه گوشتی از ۴۲۰۰ تومان به ۶ هزار تومان افزایش پیدا کرده، اما همچنان قیمت آن در بازار تقریباً دو برابر نرخ مصوب و حدود ۱۱ هزار تومان است.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور تأکید کرد: اشکالی که در این زمینه وجود دارد، بحث نظارت است که باعث شده قیمت مرغ در مراکز خرده فروشی افزایش پیدا کند. تا زمان تحویل مرغ به کشتارگاه، نظارت‌های سخت بر این فرآیند صورت می‌گیرد، اما متأسفانه بعد از این مرحله، بازار رها شده و نظارت کافی و دقیق وجود ندارد. به همین جهت عده‌ای نیز دست به سودجویی می‌زنند.

وی با بیان اینکه همین مسئله منجر به این شده که مرغ با نرخ مناسب به دست مردم نرسد، گفت: در این شرایط هم تولید کننده آزار می‌بیند و هم مردم مرغ را گران می‌خرند و هم دولت که ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای کنترل قیمت این کالا اختصاص داده، در تحقق سیاست‌های خود ناکام می‌ماند.

این فعال بخش خصوصی با تأکید بر اینکه نرخ مصوب ۳۱ هزار تومان برای مرغ منطقی و کارشناسی شده است، تصریح کرد: فروش مرغ با قیمت‌های بیش از این رقم، گران فروشی و اجحاف در حق مصرف کننده است.

تولید مرغ افزایش می‌یابد

اسدالله نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برای ماه جاری ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه در داخل تولید می‌شود، افزود: هفت میلیون قطعه جوجه نیز از طریق واردات تخم مرغ نطفه دار تأمین می‌شود؛ بنابراین ۱۲۷ میلیون قطعه جوجه ریزی داریم که رقم خوبی است و منجر به این می‌شود که تولید مرغ در کشور افزایش پیدا کند وان شاءالله با ورود مرغ‌های آن به بازار هیچ گونه مشکلی در تأمین مرغ مورد نیاز کشور نخواهیم داشت.


برچسب ها: مرغ گرانی مرغ

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *