وقتی خبری از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در ورزشگاه آزادی نبود

14:23 - 29 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۵۴۹۰
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
هواداران همانند ایام قبل از شیوع کرونا، بدون هیچ منعی شانه به شانه روی سکو‌ها نشستند و بازی استقلال - نساجی را تماشا کردند تا این حقیقت بزرگ آشکار شود که شعار رعایت اصول بهداشتی و اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی صرفا کارکرد تبلیغاتی و رسانه‌ای داشته است.

- همانطور که پیش‌بینی می‌شد ورود غیرمنتظره تماشاگران به استادیوم آزادی در دیدار استقلال و نساجی با حواشی بسیار زیادی همراه بود، تا منتقدان با استناد به تصاویر و فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی از نحوه ورود هواداران به ورزشگاه، حالا انتقادات بسیار تندی را به تصمیم‌گیری مدیران مربوطه بابت صدور این مجوز داشته باشند.

طبق اعلام مسئولان برگزاری مسابقات قرار بود، شیوه نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در زمان ورود به استادیوم آزادی رعایت شود، اما تصاویر منتشر شده از ورود تماشاگران نشان می‌دهد هیچ نظارتی درستی در این خصوص وجود نداشته و هواداران فوتبال با ازدحام عجیبی مقابل در‌های ورودی صرفا تلاش می‌کنند زودتر از سایرین از حصار‌های فلزی ورزشگاه عبور کنند تا خود را به سکو‌های ورزشگاه برسانند.

برخلاف اینکه تاکید شده بود ورود تماشاگران به شرط داشتن ماسک امکان پذیر خواهد بود، اما بسیاری از هواداران حاضر در استادیوم بدون ماسک وارد ورزشگاه شدند تا این واقعیت نمایان شود هیچ گونه نظارتی در کار نبوده است. نکته تامل برانگیز دیگر عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در نشستن هواداران روی سکو‌ها بود!

هواداران همانند ایام قبل از شیوع کرونا، بدون هیچ منعی شانه به شانه همدیگر روی سکو‌ها نشستند و بازی استقلال - نساجی را تماشا کردند تا این حقیقت بزرگ آشکار شود که شعار رعایت اصول بهداشتی و اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی صرفا کارکرد تبلیغاتی و رسانه‌ای داشته است و مسئولان امر برای رهایی از بار مسئولیت این مسائل را در رسانه‌ها عنوان کردند تا فردا متهم به کم کاری نشوند.

نکته تاسف برانگیز این بود که به گفته معاون وزارت بهداشت و درمان قرار بود ورود تماشاگران به استادیوم در جریان این بازی آزمایشی باشد، یعنی فقط اندکی از هواداران علاقمند به فوتبال وارد استادیوم شوند تا ارکان برگزاری بازی با همکاری ناظران بهداشتی معایب موجود در طرح ورود هواداران را شناسایی کنند، اما بی نظمی فاحش و بی برنامگی از سوی مجریان اصلی طرح سبب شد اتفاقات تلخی رقم بخورد تا ببیندگان تلویزیونی و علاقمندان به فوتبال شاهد یک نمایش تاسف برانگیز در این مقطع زمانی باشند.

تصاویری که از سوی عکاسان و تصویربرداران از ورود هواداران به استادیوم ثبت و ضبط شده این حقیقت را فاش می‌کند که اگر تصمیم گیری درستی صورت نگیرد، ممکن است در آینده نه چندان دور دوباره شاهد اوج گیری بیماری منحوس کرونا باشیم، چون نظارتی بر رعایت اصول بهداشتی در استادیوم وجود ندارد.

ضعف‌های موجود در سامانه بلیت فروشی، کنترل نامناسب در زمان ورود، عدم نظارت کافی برای جلوگیری از ورود افراد فاقد ماسک و بسیاری از مسائل دیگر می‌تواند یک تراژدی بزرگ را برای حوزه سلامت جامعه به دنبال داشته باشد و زحمات ماه‌های گذشته کادر درمان را با خطر جدی رو به رو سازد از این رو باید پیش از هر نوع تصمیم‌گیری احساسی و عجولانه‌ ابتدا زیر ساخت ورود هواداران به ورزشگاه‌ها فراهم شود سپس اعلام عمومی شود تا چنین معضلات و مشکلاتی شکل نگیرد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *