ثبات و نظارت در بازار مرغ/ مرغ منجمد به لحاظ بهداشتی نسبت به مرغ گرم زنجیره مطمئن‌تری دارد

7:30 - 29 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۵۲۵۲
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ گفت: عرضه مرغ به بازار در حال افزایش است و نظارت‌ها نیز انجام می‌شود و احتمالاً تا پایان سال بازاری باثبات و مطابق قیمت‌گذاری‌های داشته باشیم.

رضا مبصری در گفت‌وگو با میزان، در خصوص وضعیت قیمت و عرضه مرغ در بازار بر اساس فهرست اعلام‌شده اقلام خوراکی، گفت: قیمت‌های اعلام‌شده در این فهرست منصفانه بوده، زیرا تمامی بخش‌ها را در نظر گرفته است و بر اساس مقتضیات امروز بازار قیمت اعلام‌شده مرغ مناسب است.

وی افزود: عرضه مرغ به بازار در حال افزایش است و نظارت‌ها نیز انجام می‌شود درحالی‌که به سمت ثبات در بازار مرغ پیش می‌رویم.

دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ گفت: به‌احتمال‌زیاد از آذرماه تا پایان سال با توجه به مقدار تولید قطعاً بازاری باثبات و مطابق قیمت‌گذاری‌های صورت گرفته خواهیم داشت.

مُبصری در خصوص کیفیت مرغ منجمد، بیان کرد: مرغ منجمد به لحاظ بهداشتی نسبت به مرغ گرم زنجیره مطمئن‌تری دارند، زیرا مرغ منجمد بلافاصله بعد از تولید سردسازی و بعد منجمدسازی می‌شود بنابراین رشد باکتری به حداقل می‌رسد و سلامت لاشه نیز حداکثری است.

وی در ادامه گفت: همچنین با توجه به تکنولوژی که در انجماد مرغ به‌کار گرفته می‌شود باعث شده که هنگام مصرف نیز حداقل خروج پروتئین و مواد مغذی را داشته باشیم.

دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ گفت: مرغ منجمد قابلیت عرضه فراوان دارد و به لحاظ کیفی نیز دارای اطمینان کافی است.
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *