پافشاری عجیب وزارت ورزش روی اساسنامه جنجالی فدراسیون‌ها

0:01 - 28 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۵۱۲۷
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی همچنان با حواشی زیادی همراه است.

- در حالی که اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی جهت اجرا ابلاغ شده، اما بسیاری از روسای فدراسیون‌ها نسبت به مشکلات موجود در آن اعتراض کردند. علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی یکی از روسایی بود که نسبت به این اساسنامه موضع‌گیری کرد.

وی در این خصوص عنوان کرد: چند وقتی است که اساسنامه جدید فدراسیون‌ها از طریق وزارت ورزش ابلاغ شده، اما فدراسیون کشتی در دوره قبل یک اساسنامه جدا و مورد تأیید اتحادیه جهانی را مصوب کرد و اگر بخواهیم اساسنامه وزارت ورزش را انجام دهیم در بحث بین المللی حتما به مشکل خواهیم خورد. آیین نامه ارائه شده از سوی وزارت ورزش عملا رئیس فدراسیون را هیچ کاره کرده و در واقع دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می‌بندد.

با توجه به شدت گرفتن اعتراض‌ها، روسای فدراسیون‌ها درخواست کردند در جلسه‌ای با وزیر ورزش و جوانان به بررسی مشکلات این اساسنامه بپردازند. در نهایت وزارت ورزش با این جلسه موافقت کرد و این جلسه روز سه‌شنبه هفته گذشته برگزار شد؛ اما به جای حمید سجادی معاون او یعنی علی نژاد در جلسه مورد نظر شرکت کرد.

طبق گفته برخی از روسای فدراسیون‌ها، این جلسه خروجی خاصی نداشت و از شواهد امر پیداست که وزارت ورزش همچنان روی اجرایی شدن اساسنامه فدراسیون‌ها اصرار دارد. باید دید در نهایت سرنوشت این اساسنامه به کجا ختم خواهد شد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *