روند نزولی قیمت سکه و طلا متأثر از کاهش قیمت ارز/ کاهش دادوستد در بازار طلا و سکه

12:32 - 27 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۵۰۶۱
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: قیمت طلا و سکه در این هفته روند نزولی داشت همچنین دادوستدها نیز کاهش پیداکرده بود و حباب سکه نیز با توجه به کاهش تقاضا در حال کاهش بود به‌طوری‌که حباب هر قطعه سکه به زیر ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیداکرده است.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با میزان، درباره روند قیمت این هفته طلا و همچنین حباب سکه و عواملی که در انس (واحد جِرم - «ounce») جهانی سکه مؤثر بوده است، گفت: طی هفته‌ای که گذشت قیمت انس جهانی در محدوده هزار و ۸۷۰ دلار تا هزار و ۸۶۰ دلار در نوسان بود.

وی افزود: قیمت ارز نیز طی این هفته نوسانات کاهشی داشت و درمجموع روند قیمت طلا و سکه با توجه به کاهش قیمت ارز روند نزولی بود.
 
نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: قیمت سکه در اول هفته ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود که در حال حاضر ۱۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان شده که حدود ۳۵۰ هزار تومان  هر قطعه سکه کاهش داشته و به‌تناسب، انواع سکه دیگر نیز با کاهش همراه است.

کشتی آرای بیان کرد: قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در اول هفته تا یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد، ولی در آخرین معاملات پایان هفته به یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید و حدود ۳۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت نیم سکه نیز از ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید و حدود ۳۰۰ هزار تومان کاهش قیمت پیدا کرد همچنین سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز از ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید و ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: ربع‌سکه از ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان در ابتدای هفته به ۳ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید و حدود ۱۳۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

کشتی آرای بیان کرد: قیمت طلا و سکه در این هفته روند نزولی داشت همچنین دادوستدها نیز کاهش پیداکرده بود و حباب سکه نیز با توجه به کاهش تقاضا در حال کاهش بود به‌طوری‌که حباب هر قطعه سکه به زیر ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیداکرده است.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *