اعلام حمایت وزارت خارجه از فعالیت‌های مؤثر سمن‌ها در عرصه‌های بین‌المللی

17:32 - 26 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۴۹۵۰
دسته بندی: سیاست
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر دو اصل اساسی «هماهنگی» و «استقلال» در تعاملات با سمن‌ها، بر تعهد این وزارتخانه در حمایت و ایجاد تسهیلات برای فعالیت‌های مؤثر سمن‌ها در عرصه‌های بین‌المللی تاکید کرد.
- نشست هم اندیشی سازمان‌های مردم نهاد کشور با سعید خطیب‌زاده رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه امروز برگزار شد.

در این نشست که بیش از ۳۶ سازمان مردم‌نهاد فعال در حوزه‌های فرهنگی، درمانی، محیط زیست و سایر موضوعات بین‌المللی حضور داشتند، روسای هیئت امنا و اعضای سمن‌ها با رویکرد وزارت امور خارجه در رابطه با سمن‌ها آشنا شده و در عین حال مسئولین حوزه سمن‌ها در وزارت امور خارجه نیز با دغدغه‌ها و مشکلات پیش‌روی سمن‌ها آشنا شدند.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در این نشست خطاب به هیئت‌های امنا و اعضای سمن‌های شرکت کننده، با تاکید بر دو اصل اساسی «هماهنگی» و «استقلال» در تعاملات با سمن‌ها، ضمن اشاره بر اهمیت حضور و فعالیت سمن‌ها در جمهوری اسلامی ایران بر تعهد این وزارتخانه در حمایت و ایجاد تسهیلات جهت فعالیت‌های مؤثر سمن‌ها در عرصه‌های بین‌المللی تاکید کرد.

روسا و اعضای هیئت امنای سمن‌های شرکت کننده در این نشست نیز در اظهارات خود، علاوه بر قدردانی از تشکیل جلسه حاضر، خواستار ادامه جلسات رو در رو جهت طرح مسائل و خواسته‌های سمن‌ها و همچنین افزایش حمایت‌های وزارت امور خارجه از سمن‌ها جهت حضور در عرصه‌های بین‌المللی و انعکاس مسائل حوزه‌های فعالیت‌های خود شدند.

شایان ذکر است در حال حاضر از حدود یکصد سمن ثبت شده نزد وزارت کشور با کار ویژه موضوعات بین‌المللی، هفتاد سمن دارای مقام مشورتی نزد شورای اقتصادی - اجتماعی سازمان ملل متحد می‌باشند.

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *