رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رشد ۸.۴ درصدی فروش گندم در سال جاری

16:53 - 26 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۴۹۲۲
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: میزان فروش گندم به کارخانجات آردسازی نسبت به سال گذشته ۸.۴ درصد افزایش یافته است.
- بنا به اعلام روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، حسن حنان در نشست کارگروه گندم، آرد و نان با بیان این‌که کالای استراتژیک گندم با برنامه‌ریزی‌های خوب این شرکت تأمین شده و سطح ذخایر به اطمینان رسییده، از افزایش میزان فروش گندم به کارخانجات برای تأمین آرد مورد نیاز واحد‌های صنفیِ نانوایی و صنعتی خبر داد.
 
حنان، میزان این افزایش را ۸.۴ درصد اعلام کرد که در سال ۱۳۹۹ میزان فروش در این مقطع زمانی (حدود ۸ ماه) کمتر از امسال بوده است.
 
وی تشریح کرد: میزان فروش گندم تاکنون به بیش از ۷ میلیون تن رسیده است.

حنان عنوان کرد: امسال ۴.۵ میلیون تن گندم با نرخ تضمینی ۵ هزار تومان از کشاورزان خریداری شد و با توجه به وقوع پدیده خشکسالی که بر تولید و خرید تأثیر گذاشت و سبب کاهش شد، برنامه‌ریزی‌ها برای تأمین گندم در سال گذشته انجام و با تدارک خوب از اردیبهشت ماه امسال تاکنون حدود ۴ میلیون تن گندمِ خریداری شده از خارج وارد کشور شده است.

وی گفت: از ۴ میلیون تن گندم وارد شده به کشور براساس برنامه حمل این شرکت، بیش از ۳ میلیون تن به مراکز و مقاصد تعیین شده منتقل شده و مابقی نیز در حال حمل است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان خرید خارجی گندم این شرکت را بیش از ۹ میلیون تن اعلام کرد.
 
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *