تیم مذاکره‌کننده دولت سیزدهم بر لغو تحریم‌ها و تضمین تعهدات متمرکز شده است

7:00 - 29 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۴۸۷۱
دبیر سیاسی حزب موتلفه با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم روند یک طرفه در مذاکرات قبلی را متوقف کرده است، گفت: تیم مذاکره‌کننده دولت سیزدهم بر لغو تحریم‌ها و تضمین تعهدات متمرکز شده است و دنبال مذاکرات عمل‌گرا، نتیجه‌بخش و تضمین تعهدات از سوی طرف مقابل است.
کاظم انبارلویی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای گفت: دولت آمریکا به‌هیچ وجه از مواضع خود کوتاه نمی‌آید و از سوی دیگر با سیاست‌های فریبکارانه سه کشور شرور اروپایی روبرو هستیم که طی ۲۰ سال گذشته حتی یک امتیاز به ایران نداده و انتظار کسب امتیازات بیشتر از ایران دارند.

وی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم روند یک طرفه در مذاکرات قبلی را متوقف کرده است، گفت: تیم مذاکره کننده دولت سیزدهم بر لغو تحریم‌ها و تضمین تعهدات متمرکز شده است و دنبال مذاکرات عملگرا، نتیجه بخش و تضمن تعهدات از سوی طرف مقابل است. 

دبیر سیاسی حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: مذاکراتی که به آمریکا برای اعمال توطئه‌های رنگارنگ در حوزه سیاست خارجی، مسائل اقتصادی و فرهنگی امکان دهد، فایده‌ای ندارد. در دولت گذشته شاهد بودیم با وجود انجام توافق، طرف مقابل نه تنها به یک تعهد خود هم عمل نکرد بلکه بر میزان تحریم‌ها و خصومت‌های خود علیه ملت ایران افزود.

انبارلویی تاکید کرد: در دولت کنونی با وجود اینکه کرکره مذاکرات را پایین نکشیده‌ایم، شاهد امتیازدهی یکجانبه به طرف مقابل هم نخواهیم بود؛ اگر آن‌ها حاضر به انجام تعهدات‌شان باشند ما هم حاضر هستیم که به تعهدات خود عمل کنیم.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *