رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

افزایش خشونت تسلیحاتی در آمریکا در طول همه گیری کرونا

21:15 - 26 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۴۸۵۳
یک گزارش نشان می‎دهد که فروش اسلحه در آمریکا در طول همه گیری کرونا افزایش یافته است.

- در یک مطالعه جدید مشخص شد که نرخ کلی خشونت با اسلحه در آمریکا در طول اولین سال همه‌گیری ویروس کرونا در مقایسه با سال قبل آن، ۳۰ درصد افزایش یافته است.

در ۲۸ ایالت، نرخ‌ها بین اول مارس ۲۰۲۰ و ۳۱ مارس ۲۰۲۱ در مقایسه با دوره قبل از همه گیری از یکم فوریه ۲۰۱۹ تا ۲۹ فوریه ۲۰۲۰ به طور قابل توجهی بالاتر بود.

به گزارش «کانسرویشن»، در ۱۳ ماهه اول همه‌گیری، ۵۱ هزار و ۶۳ حادثه مربوط به خشونت با اسلحه به جراحت یا مرگ در آمریکا رخ داد، که در مقایسه با ۳۸ هزار و ۹۱۹ حادثه در همان بازه زمانی قبل از همه‌ گیری، افزایش شدیدی را نشان می‌دهد.

در اوایل بیماری همه گیری، فروش اسلحه در آمریکا افزایش یافت و بیش از ۲۰ درصد از این خرید‌ها توسط افرادی بود که برای اولین بار اقدام به خریداری سلاح می‌کردند.

دسترسی به سلاح گرم یک عامل خطر ثابت برای خودکشی و قتل ناشی از اسلحه در آمریکاست.

این افزایش شدید در خرید اسلحه نگرانی‌های جدی در آمریکا ایجاد کرده، زیرا ترکیبی از افزایش استرس، اختلالات اجتماعی و انزوا در طول همه‌گیری ویروس کرونا، شرایط طوفانی را ایجاد کرده است که می‌تواند به افزایش خشونت با اسلحه کمک کند.

این روند‌ها همچنین از سوی محافل آمریکایی نگران‌ کننده خوانده شدند، زیرا افزایش نرخ خشونت با اسلحه می‌تواند زیرساخت‌های مراقبت‌های بهداشتی را که به دلیل هجوم بی‌سابقه بیماران مبتلا به کووید-۱۹ با سختی و مشکلات روبرو بودند، تحت فشار قرار دهد.

این بیماری همه گیر به دلیل افزایش انزوا، افزایش نرخ خشونت خانگی، اختلال در شبکه‌های اجتماعی و بیکاری با پریشانی روانی برای مردم آمریکا همراه بوده است اما برای بدست آوردن تصویر روشنی از اینکه چگونه همه این متغیر‌ها ممکن است در خشونت کلی با اسلحه نقش داشته باشند، تحقیقات بیشتری لازم است.

نرخ خشونت با اسلحه در ۲۸ ایالت، یعنی ۵۶ درصد از کل ایالت‎ها، که در سرتاسر آمریکا پراکنده شده‎اند، بدون هیچ الگوی مشخصی به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

افزایش خشونت با اسلحه در «مینه سوتا» با افزایش ۱۲۰ درصدی بالاترین میزان در میان این ایالت‌ها بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *