رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اهتمام دستگاه قضایی برای احقاق حقوق عمومی و صیانت از بیت‌المال

16:51 - 26 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۴۸۴۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون دادستان راور کرمان گفت: هر جا که بحث حق و حقوق مردم در میان باشد، دادستانی این شهرستان با جدیت و قاطعیت ورود کرده و اقدامات قانونی لازم را انجام می‌دهد.
- مجتبی استوارزاده، معاون دادستان راور کرمان در جلسه کارگروه ویژه نظارت بر توزیع نهاده‌های دامی یارانه‌ای شهرستان اظهار کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص ماموریت سند تحول قضایی و اجرای دستورالعمل دادستانی کل کشور مبنی بر نظارت بر توزیع مایحتاج عمومی و پیشگیری از بروز مفاسد اقتصادی و صیانت از حقوق عامه اجرای طرح کنترل و نظارت بر بازار با جدیت پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: با بازرسی‌های انجام شده در سطح بازار و بررسی علل و عوامل افزایش بی‌رویه نرخ گوشت قرمز مشخص شد علی رغم اینکه دولت جهت حمایت از تولید توسط اداره جهاد کشاورزی نهاده دامی با قیمت تعاونی در اختیار دامداران قرار می‌دهد، ولی متاسفانه نحوه توزیع این نهاده در شهرستان با مشکلاتی روبرو است و نهاده توزیع شده به دست دامدار واقعی نمی‌رسد و عملاً باعث رکود تولید دام در شهرستان می‌شود.

استوارزاده، عنوان کرد: در همین راستا تشکیل کارگروه ویژه توزیع نهاده در شهرستان در دستور کار دادستانی قرار گرفت و با برگزاری جلسات متعدد تصمیماتی نیز در خصوص توزیع نهاده‌ها اتخاذ شد.

وی گفت: اداره جهاد کشاورزی موظف است به صورت شفاف و عادلانه و هدفمند نهاده‌های دولتی را بین دامداران توزیع نماید، همچنین هرگونه تخلف و جرم در این حوزه را فوراً به دادستانی گزارش تا برخورد قاطع و قانونی شود.

وی بیان کرد: یکی از وظایف جهاد کشاورزی توزیع هدفمند نهاده‌ها می‌باشد لذا دادستانی و مسئولین ادارات و پلیس اقتصادی به اداره جهاد کشاورزی کمک می‌کنند تا نظارت بر توزیع این نهاده دقیق‌تر باشد.

استوارزاده، گفت: هر جا که بحث حق و حقوق مردم شهرستان راور در میان باشد دادستانی ورود می‌کند و به صورت قاطع و قانونی با هر گونه تخلف و جرم و همچنین ترک فعل برخورد خواهد کرد.

وی در پایان عنوان کرد: یک تیم نظارتی متشکل از این کارگروه از هفته آینده به صورت مداوم و جدی کلیه واحد‌های قصابی در سطح شهر را رصد و نظارت می‌کند و با هر گونه تخلف صنفی و جرم و فروش گوشت قرمز بالای نرخ اعلام شده با قاطعیت برخورد خواهد شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *