چک لیست جعبه کمک‌های اولیه

1:50 - 27 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۴۸۲۳
چک‌لیست جعبه کمک‌های اولیتان را به یک پزشک یا نیروی امدادی نشان دهید ممکن است گزینه‌هایی مخصوص شما و متناسب با شرایط شما به آن اضافه کنند.

_ فارس نوشت: از آخرین اتفاقی که در منزل و یا در مسافرت برایتان رخ داده و با خود گفته‌اید کاش یک قرص مسکن، یک گاز استریل، یک سرم شست‌وشوی زخم یا پماد سوختگی و یا ... همراهم داشتم؛ چقدر می‌گذرد؟ اما جعبه کمک‌های اولیه، جعبه‌ای که در برابر اهمیتی که آن برای‌مان قائل است، ما به آن کم‌توجه هستیم...

‌جعبه کمک‌های اولیه را می‌توانید از داروخانه‌ها، هلال‌احمر یا فروشگاه‌های تجهیزات ایمنی تهیه کنید، امّا ممکن است خرید یک جعبه کمک‌های‌اولیه کامل با جعبه مخصوص، هزینه بالایی داشته باشد.

امّا حتما نیازی نیست یک جعبه آماده خرید کنید، می‌توانید لوازم داخل آن را مجزا خرید کرده و در یک کیف یا جعبه‌ای که در خانه دارید نگهداری کنید، در این‌صورت هزینه شما تا حدود ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

برای تهیه لوازم کمک‌های اولیه شما به یک چک‌لیست نیاز دارید تا چیزی از قلم نیوفتد؛ این چک‌لیست را ما برای شما آماده کردیم:

۱. محلول بتادین و ژل یا سرم ضد عفونی کننده
۲. الکل سفید
۳. پنبه
۴. چسب زخم و گاز استریل در ابعاد مختلف
۵. باند نخی و کشی در دو سایز مختلف
۶. محلول آمونیاک (محرک تنفسی)
۷. کیسه یخ و کیسه آب گرم
۸. پماد ضد خارش
۹. دستکش بهداشتی
۱۰. داروی مسکن، ضد حساسیت، ضد تهوع و ضد اسپاسم عضلات
۱۱. تب‌سنج
۱۲. قیچی، تیغ و موچین
۱۳. سرنگ آماده برای تزریق ضروری
۱۴. حوله
۱۵. کبریت و فندک
۱۶. چراغ قوه
۱۷. چند کنسرو غذایی با تاریخ انقضا بیش‌از یک‌سال
۱۸. رادیوی کوچک باتری‌خور

چند نکته ضروری دیگر در خصوص جعبه کمک‌های اولیه:

۱. حداکثر هر ۶ ماه یک بار جعبه خود را با چک‌لیست‌تان مطابقت دهید و تاریخ‌ها را چک کنید و در صورت مصرف شدن یا منقضی شدن، با اقلام جدید جایگزین کنید.

۲. باقی ماندن باطری‌ها در چراغ قوه یا آماده به کار بودن وسایل الکترونیکی عمر آن‌ها را کاهش می‌دهد. باطری‌ها را از مدار خارج کنید و کنار وسیله‌هایی مانند چراغ قوه یا رادیو قرار دهید و هنگام حادثه از آن‌ها استفاده کنید.

۳. در صورتی‌که هر کدام از وسایل درون کیف را مصرف کردید، در اولین فرصت آن را با موردی جدید جایگزین کنید.

۴. به دلیل وجود مواد خوراکی و دارویی بهتر است کیف را در دمای اتاق یا دمایی بین ۱۰ تا ۳۰ درجه نگهداری کنید.

۵. کیف کمک‌های اولیه خانگی را در مسیری قرار دهید که در صورت وقوع حادثه ممکن است از آن مسیر خارج شوید، بودن در کمد‌های دیواری اتاق خواب یا محل‌های دور از دسترس می‌تواند وقت زیادی از شما بگیرد.

۶. در صورتی‌که روش استفاده از اقلامی مثل سرنگ، محلول آمونیاک وغیره را بلد نیستید، لطفا تا قبل از رسیدن نیرو‌های امدادی از آن‌ها استفاده نکنید.

۷. چک‌لیست‌تان را به یک پزشک یا نیروی امدادی نشان دهید ممکن است گزینه‌هایی مخصوص شما و متناسب با شرایط شما به آن اضافه کنند.

امیدواریم هیچ‌وقت به جعبه کمک‌های اولیه احتیاج نداشته باشید، امّا داشتن آن در منزل و خودرو را حتما جدی بگیرید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *