جزئیات صدور حکم قصاص برای یک متهم به قتل در کرمانشاه

۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹:۲۵
کد خبر: ۷۷۴۵۱۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
سخنگوی دستگاه قضا جزئیات صدور رای قصاص برای یک متهم به قتل را تشریح کرد و گفت: هم حمایت قضایی باید به موجب قانون باشد و هم عملکرد ضابطین باید در چارچوب قانون صورت گیرد.
ذبیح‌الله خداییان سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری امروز سه شنبه ۲۵ آبان ماه، در پاسخ به سئوال خبرنگار میزان مبنی بر اینکه اخیرا رأیی از سوی دادگستری کرمانشاه مبنی بر محکومیت یک محیط بان به قصاص صادر شده در خصوص جزئیات این حکم و علت صدور این حکم توضیح دهید، گفت: گاهی اوقات تصاویری از افراد در فضای مجازی در خصوص محیط بانان، جنگل بانان و ضابطین منتشر می‌شود. شکی نیست که ما اگر از امنیت پایداری برخوردار هستیم، بخش مهم آن مرهون زحمات ضابطین است که اعم از ضابطین عام مانند نیروی انتظامی و ضابطین خاص مانند محیط بانان و جنگل بانان در بخش‌های مربوطه است.

وی تصریح کرد: بر این اساس، مردم انتظار دارند که از ضابطین حمایت قضایی صورت گیرد و تاکنون نیز به همین شکل بوده است و دستگاه قضایی نهایت حمایت قضایی را از ضابطین اعم از ضابطین عام یا خاص داشته و دارد.

خداییان خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که هم حمایت قضایی باید به موجب قانون باشد و هم عملکرد ضابطین باید در چارچوب قانون صورت گیرد. ضابطینی که سلاح حمل می‌کنند، همان قانونی که اجازه حمل سلاح را به ضابطین داده همان قانون نیز نحوه به کارگیری سلاح را مشخص کرده است.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *