ارائه ۱۸ هزار مشاوره حقوقی و قضایی طی شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ در یزد

10:09 - 25 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۴۲۴۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
مدیر روابط عمومی دادگستری استان یزد گفت: با توجه به بند هفتم سیاست‌های کلی نظام در بخش قضایی، مصوبه مقام معظم رهبری ضرورت و گسترش نظام معاضدت، قریب به ۱۸ هزار ارشاد و معاضدت قضایی در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ انجام شد.
حسین عباس زاده مدیر روابط عمومی دادگستری استان یزد در گفت‌وگو با میزان بیان کرد: در راستای تکریم ارباب رجوع و با توجه به برنامه زمان بندی شده جهت حضور وکلا در واحد ارشاد و معاضدت قضایی در شش ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ به طور میانگین روزانه ۱۰۰ نفر به این واحد مراجعه و از مشاوره حقوقی بهره گرفتند.

وی، افزود: از تعداد ۱۸ هزار مشاوره، بالغ بر ۱۴ هزار مشاوره به صورت حضوری و قریب به ۴ هزار مشاوره نیز به صورت تلفنی انجام شده است.

مدیر روابط عمومی دادگستری استان یزد بیشترین آمار اخذ مشاوره را مربوط به موضوعات حقوقی دانست، افزود: قریب به ۱۳ هزار مشاوره در امور حقوقی و ۶ هزار مشاوره در مسائل کیفری صورت گرفته است.

عباس زاده، خاطر نشان کرد: تعداد ۳۶۱ مورد معرفی وکیل در پرونده‌های معاضدتی بلحاظ عدم توانایی در گرفتن وکیل در این مدت انجام شده است.

مدیر روابط عمومی دادگستری استان یزد، هدف اصلی مراجعه مردم به دفاتر ارشاد و معاضدت قضایی را آشنایی با روند پیگیری پرونده‌ها در دستگاه قضایی ذکر کرد و افزود: تلاش برای یافتن مسیری برای تسریع در روند دادرسی و ارتقاء دانش قضایی و حقوقی در حل و فصل مسائل مبتلابه زندگی اجتماعی خویش از دیگر دلایل مراجعه به واحد ارشاد و معاضدت است.

وی افزود: هدف واحد ارشاد و معاضدت ارائه مشاوره حقوقی به مراجعان و راهنمایی ارباب رجوع در جهت شکل گیری صحیح مسیر پرونده در دستگاه قضایی است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *