جایگاه اول استان البرز در حوزه تنظیم بازار در سطح کشور

15:03 - 24 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۴۲۳۱
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز اعلام کرد: استان البرز طی سال‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و هفت ماهه سال ۱۴۰۰، رتبه اول پرداخت تسهیلات رونق تولید را به خود اختصاص داده است.
- بنا به اعلام شاتا، رامین ربیعی در جلسه شورای اداری استان که با استاندار البرز برگزار شد، گفت: در عموم شاخص‌های صنعتی، معدنی و تجاری، استان البرز از جایگاه ویژه‌ای در کشور برخوردار است که از جمله آن‌ها می‌توان به رتبه هفتم استان در تعداد واحد‌های صنعتی در کشور با بیش از ۳ هزارو ۵۰۰ واحد صنعتی فعال اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در حوزه سرمایه گذاری صنعتی رتبه ۱۲ و در میزان اشتغال صنعتی نیز این استان جایگاه ۵ کشوری را به خود اختصاص داده است.

ربیعی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۲ شهرک صنعتی و ۴ ناحیه صنعتی در سطح استان مستقر هستند و بیش از ۱۵۰ برند برتر ملی و بین‌المللی در البرز تولیدات خود را به بازار‌های داخلی و جهانی عرضه می‌کنند و در زمره واحد‌های شاخص صادراتی کشور هستند.

وی گفت: علیرغم محدودیت‌های موجود برای تامین زمین صنعتی در استان البرز، تقاضا برای سرمایه گذاری در این استان به ویژه در صنایع هایتک و دانش بنیان بسیار بالاست و هم اکنون بیش ۱۵۰ واحد برتر دانش بنیان در البرز فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تاکید کرد: البرز قطب تولید ماکارونی و صادرات این محصول در کشور است و تنها تولید کننده توربین‌های نیروگاهی، بزرگترین تولید کننده کشنده‌های تریلر در خاورمیانه، دومین تولید کننده داروی فاکتور ۷ در دنیا و تنها تولید کننده پله برقی در کشور به شمار می‌آید.

ربیعی ادامه داد: البرز همچنین قطب تولید فروکتوز (قند مایع)، قطب تولید قطعات خودرو با استقرار ۹۹ واحد، قطب تولید محصولات دارویی، بزرگترین تولید کننده فیلتر دیالیز و قطب تولید دارو‌های MS در کشور است.

وی تصریح کرد: استان البرز در شاخص‌هایی همچون تولید سموم گیاهی، مانیتور‌های تخت، صادرات محصولات دارویی بیوتکنولوژی و بسیاری دیگر از موارد، جایگاه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص تنظیم بازار و نظارت در این حوزه تصریح کرد: خوشبختانه با پیگری‌های انجام شده و همکاری همه بخش‌های عامل در این حوزه، البرز در این بخش و بر اساس شاخص‌های مدنظر وزارت صمت و دولت محترم در جایگاه نخست قرار دارد.

ربیعی گفت: در حوزه تخصیص و توزیع اقلام کالایی به ویژه در در حوزه کالا‌های اساسی، با وجود برخی محدودیت‌های تولیدی اقلام در خود استان، اقدامات مناسبی انجام داده و امیدواریم پس از اجرای قانون انتزاع و تقسیم وظایف تنظیم بازار محصولات کشاورزی از وزارت صمت به جهاد کشاورزی، این رویه در استان با قدرت و مدیریت قوی‌تر از پیش، ادامه یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تاکید کرد: در حوزه نظارت و بازرسی نیز، البرز همواره جایگاه مناسبی در سطح کشور داشته و با افزایش ۲۵ درصدی تعداد بازرسی‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل، رتبه دوم کشور در تعداد پرونده‌های متشکله در حوزه کشف کالای قاچاق و رتبه برتر کشوری را در میزان کشفیات به صورت متوالی را خود اختصاص داده است.

ربیعی تصریح کرد: در بخش بازرگانی رتبه دوم ثبت ورود کالا، رتبه سوم صدور مجوز‌های پخش کالا و رتبه سوم تعداد رسید‌های سامانه جامع انبار‌ها در سطح کشور از آن استان البرز است.
 
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *