رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اهتمام دستگاه قضایی کرمان در پشتیبانی از دستگاه‌ها برای توسعه آبادانی و حفظ منافع عمومی

15:53 - 24 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۴۲۲۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: گودال خشت مال‌ها در حال حاضر به یک مجموعه بزرگ عمرانی و مایه آبروی شهر کرمان تبدیل شده است.
- یدالله موحد، رئیس کل دادگستری کرمان در آیین افتتاح پارکینگ هوشمند صاروج پارس در استان اظهار کرد: اهتمام دستگاه قضایی بر آن است که جایی که منافع عمومی و عمران،توسعه شهر اقتضاء می‌کند، از تمام ظرفیت‌های خود برای پشتیبانی از مجموعه‌های مختلف استفاده کند.

وی با اشاره به این مطلب که خوشحال و خرسندم که امروز شاهد افتتاح و بهره برداری بخشی از پروژه بزرگ صاروج پارس هستیم، تاکید کرد: محل اجرای این پروژه در گذشته تبدیل به معضل جدی بهداشتی و امنیتی شده بود و همواره مدیران استان پیگیر بودند که کاری برای بهبود وضعیت آن صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی به بخشی از این پروژه لاعلاج وارد شد، گفت: تملک اراضی محل اجرای این پروژه با بسیاری از قوانین کشور در تعارض بوده و بسیاری از این بخش‌ها قفل شده بود.

موحد، گفت: در برخی موارد نزدیک بود تا این پروژه تعطیل شود و سرمایه گذار به دنبال اجرایی کردن تضمین‌ها بود.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با سرمایه گذار پروژه صاروج پارس توسط دستگاه قضایی استان، تصریح کرد: در قالب این مذاکرات مطرح کردیم که طبق قوانین کشور ما تملک اراضی در کشور قانون دارد، درباره تملک اراضی به سرمایه گذار اطمینان داده شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود:تعیین تکلیف تملک اراضی و تجمیع پلاک‌های واقع در این پروژه با پشتیبانی قضایی و با همت مدیران انجام شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *