بازداشت سارقان کامیون‌های جنوب پایتخت

۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲:۴۹
کد خبر: ۷۷۴۲۰۹
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲ نفر سارق حرفه‌ای خودرو‌های کامیون خبر داد و گفت: متهمان با سرقت خوروها، قطعات و تجهیزات خودرو‌ها را به مالخران می‌فروختند.
- سید قاسم موسوی فر رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت: بیست و ششم خرداد ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت یک دستگاه خودرو کامیون کمپرسی در کلانتری ۱۵۷ مسعودیه تشکیل شد که به دستور مقام قضائی پرونده برای کشف و پی جویی در اختیار کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پایگاه قرار گرفت.

وی پیرامون موضوع مطروحه از شاکی تحقیق اظهار داشت: بیست و پنجم خرداد ماه کامیون خود را در آدرس شهرک والفجر، لاین کندرو خیابان پارک و روز بعد با مراجعه به محل متوجه می‌شود خودرو توسط سارق یا سارقان به سرقت رفته لذا با اطلاع به پلیس ۱۱۰ اقدام به تشکیل پرونده می‌دهد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: موضوع به صورت تخصصی در دستور کار دایره میارزه با سرقت پایگاه قرار گرفت که در این راستا ضمن اخذ اظهارات دقیق و جامع از شاکی و بررسی کم و کیف سرقت، کارآگاهان جهت انجام تحقیقات میدانی به محل وقوع حادثه عزیمت، با بررسی جغرافیای وقوع جرم هویت یکی از سارقان بدست می‌آید.
 
بیشتر بخوانید:

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی افزود: در ادامه مشخصات یکی از سارقان به نام حبیب که دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت بوده شناسایی شده و پس از هماهنگی با مرجع قضایی دستگیر می‌شود. پس از انتقال متهم به پایگاه، در تحقیقات معموله ابتدا منکر هر گونه سرقت گردید لیکن پس از ارائه دلایل، مدارک و مستندات متقن نهایتا به سرقت کامیون با همدستی و پیشنهاد یکی از دوستان خود بنام حسین معترف شد و اظهار داشت، تعدادی از قطعات و لوازم کامیون مسروقه را جدا کرده و ربوده است و خودرو را در محدوده شهر ری رها کرده اند.

موسوی فر ابراز داشت: با تلاش کارآگاهان دیگر متهم پرونده به نام حسین در شهرک مسعودیه شناسایی، دستگیر و در بازرسی از محل سکونت وی مدارک یک دستگاه کامیون دیگر کشف که در استعلام انجام شده مشخص شد دارای سابقه سرقت از پایگاه ششم پلیس آگاهی و هر ۲ دستگاه کامیون مسروقه نیز به صورت رها شده توسط عوامل پایگاه نهم پلیس آگاهی کشف شده است.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: در تحقیقات معموله متهمان به سرقت کامیون‌ها و فروش لوازم آن‌ها اعتراف کردند و هر دو متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.
 

برچسب ها: سرقت پلیس آگاهی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *