فرافکنی فدراسیون بسکتبال با احضار صفرزاده به کمیته انضباطی/ پاداش خوبی با تحقیر؟!

11:27 - 24 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۴۱۳۹
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
قائم مقام باشگاه شیمیدر قم نسبت به احضارش به کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال و اتهاماتی که به وی زده شده واکنش نشان داد.

امیرحسین صفرزاده در گفت‌وگو با میزان، در خصوص احضارش به کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال و در واکنش به اتهاماتی که درخصوص نقض ضوابط قرنطینه تیم ملی بانوان بانوان و عدم رعایت شئونات اخلاقی به وی زده شده، اظهار داشت: حقیقتا برای من موضوع و نیت برخی افراد مشخص است و این موضوع آنقدر توهین آمیز مطرح شده که بیشتر باعث تعجب محافل بسکتبالی قرار گرفته است. سرپرست تیم ملی بانوان روز اعزام تیم ملی بانوان به مسابقات کاپ آسیا با من تماس گرفت و عنوان کرد که مدیر عامل یکی از باشگاه‌ها که بازیکنی در تیم ملی بانوان داشتند به اردو رفته و تنها به اعضای تیم خود پاداشی را اهدا کرده است و این موضوع باعث ناراحتی سایر اعضا که ۹ نفر از آنان عضو باشگاه شیمیدر بودند، شده و همین تیم را دچار دودستگی کرده است.

* صرف نظر از هر تیم و باشگاه به همه اعضای تیم ملی بانوان پاداش دادیم

قایم مقام باشگاه شیمیدر قم خاطرنشان کرد: سرپرست تیم ملی بانوان با اصرار از من خواست که ما هم برای بازیکنان عضو تیم شیمیدر پاداشی در نظر بگیریم تا با روحیه مناسب راهی مسابقات شوند. حدود ساعت ۵ بعد از ظهر و در حالی که زمان زیادی تا اعزام تیم ملی باقی نمانده بود، من این موضوع را به اطلاع ریاست باشگاه رساندم و او هم بخاطر منافع ملی و با بزرگواری تمام، نه تنها موافقت کرد بلکه تاکید داشت این تیم، تیم ملی است و نباید نگاه باشگاهی داشته باشیم. از همین رو دستور داد پاداشی برای کل ۱۸ نفر عضو تیم ملی اعم از کادر و بازیکن و صرفنظر از هر باشگاهی که در آن عضو هستند، در نظر گرفته شود.

* آقایان ناراحت شده‌اند که چرا پاداش را به فدراسیون ندادیم که آنها تقدیم کند!

وی افزود: من هم با هزار سختی مبلغ مورد نظر را آن وقت شب تهیه کردم و با هماهنگی کامل، فقط چند لحظه با سرپرست تیم ملی در رستورانِ سالن بسکتبال حاضر شدم که اتفاقا آقایان آشپز و خدمات نیز در آنجا حضور داشتند. پاکت‌ها را به خانم آقاجانیان (سرپرست تیم ملی) دادم که بین بازیکنان و دیگر اعضا تقسیم کنند و پس از با آرزوی موفقیت برای تیم ملی، خداحافظی کردم. حالا آقایان ناراحت شده‌اند که چرا پاداش را به فدراسیون ندادیم که فدراسیون تقدیم کند؟! مگر آن باشگاه از شما اجازه گرفته بود که فقط به بازیکنان خودش پاداش دهد؟! اگر اجازه نگرفته که هیچ، اگر هم اجازه گرفته که ماشالله به درایت شما!

* هم هزینه می‌کنیم و هم می‌گویند عدم رعایت شئونات اخلاقی

صفرزاده با انتقاد تند از رفتار فدراسیون بسکتبال، گفت: این دوستان خجالت نمی‌کشند که چنین موضوعاتی را اینگونه مطرح می‌کنند، شما اگر کمی درایت در برخی مسائل داشتید در مراسم رونمایی پیراهن تیم ملی، حداقل از باشگاه‌هایی که بازیکنی در تیم ملی داشتند، دعوت می‌کردید یا ظهر روز اعزام اجازه نمی‌دادید که یک باشگاه بیاید و فقط به اعضای باشگاه خود هدیه دهد تا ما هم اینقدر به زحمت نیفتیم. واقعا جالب است که برای روحیه و انگیزه دختران کشورمان هزینه می‌کنیم و بعد می‌گویند عدم رعایت شئونات اخلاقی!

* مگر مربی آقا با این تیم اعزام نکردید؟

قایم مقام باشگاه شیمیدر قم تصریح کرد: این بانوان همه خواهران ما هستند، بروید از خودشان بپرسید در باشگاه شیمیدر با آنها چگونه برخورد می‌شود؟ شرم هم چیز خوبی است. مگر مربی آقا با این تیم اعزام نکردید؟ مگر در یک هتل اسکان نداشته‌اند؟! چه اتفاقی افتاد؟! چطور به خودتان اجازه می‌دهید لفظ «عدم رعایت شئونات اخلاقی» را به کار ببرید؟! اکنون خانواده و دوستان من، خانواده و آشنایان این دختران چه فکری می‌کنند؟!

* پس چرا مدام بازیکنان برای کار‌های تبلیغاتی و غیر فنی اینجا و آنجا بردید

صفرزاده در پایان گفت: نوشته‌اند نقض قوانین قرنطینه؛ کدام قرنطینه؟ این بازیکنان را در هفته اعزام که باید تمرکزشان بر روی تمرین و مسابقات پیش رو باشد، مدام برای کار‌های تبلیغاتی و غیر فنی اینجا و آنجا بردید. منظورتان از قرنطینه در خوابگاه فدراسیون بسکتبال همانجایی است که روزانه افراد مختلفی در آنجا تردد دارند؟ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *