رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سیاست در مدیریت قضایی استان اصفهان بهره مندی از ظرفیت قضات باتجربه است

13:57 - 23 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۳۸۴۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: سیاست در مدیریت قضایی استان بهره مندی از ظرفیت و خرد جمعی قضات عالم و باتجربه است.
- رییس کل دادگستری استان با قضات محاکم تجدیدنظر دیدار و گفتگو کرد. حجت الاسلام والمسلمین جعفری رئیس کل دادگستری استان اصفهان در جمع قضات محاکم تجدید نظر استان اصفهان با تأکید بر حفظ و مراقبت از جایگاه رفیع و خطیر قضاوت بیان داشت: جایگاه و منزلت قاضی اعتباری نیست، بلکه شرع مقدس اسلام چنین جایگاهی را به قاضی اعطا کرده است.

وی افزود: هیچ اتفاق و عاملی نباید باعث وارد آمدن لطمه به این جایگاه شود و اساساً محور در دستگاه قضایی قاضی است و سایر بخش‌ها و مجموعه‌ها در این دستگاه در خدمت و کمک قاضی برای تحقق و اجرای صحیح و دقیق عدالت می‌باشد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان یادآور شد: با بهره گیری از خرد جمعی و مشورت با قضات عالم و با تجربه در مسیر افزایش و ارتقاء سطح کمی و کیفی دستگاه قضایی استان حرکت و با فراهم نمودن زمینه و مقدمات لازم، سیاست‌ها و برنامه‌های مدون و مصوب را در دادگستری سراسر استان اجرایی و محقق خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری در ادامه از قضات خواست در کاهش موجودی و مانده پرونده‌های شعب و اجرای دستورالعمل مربوطه با توجه به توان و ظرفیت موجود اهتمام ویژه به عمل آورند.

وی در پایان از تشکیل شعب ویژه و تخصصی در محاکم تجدید نظر، بدوی و دادسرا، تشکیل کارگروه وحدت رویه مشورتی با ترکیب قضات تجدید نظر و لزوم برگزاری مستمر جلسات قضایی خبر داد.
 
گفتنی است در ابتدای این نشست تنی چند از قضات تجدید نظر به بیان نظرات و دیدگاه‌های سازنده و نیز راهکار‌های عملیاتی خود در بهبود و ارتقاء سطح کمی و کیفی دادگستری پرداختند.
 
 

برچسب ها: اصفهان قضات ظرفیت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *