رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ادامه ثبت نام نهضت ملی مسکن تا ۲۸ آبان/ امکان ثبت نام ۵ گروه از مجرد‌ها فراهم شد

9:25 - 23 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۳۸۰۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: زمین ۱۶۵ هزار واحد، آماده کلنگ زنی است و تا زمانیکه زمین مناسب تامین نشود ثبت نام برای " نهضت ملی مسکن" انجام نمی‌شود.

- طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده، ضمن اشاره به استقبال و ثبت نام یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط در "نهضت ملی مسکن"، اظهار کرد: در این دوره که تا پایان آبان ادامه دارد ثبت نام در ۵۲۰ شهر انجام می‌شود.

محمودزاده افزود: سیاست این وزارتخانه آن است که در شهر‌هایی که زمین تامین نشده، ثبت نام را آغاز نکند تا توقع بدون امکان تحقق ایجاد نشود. بدون تقاضا هیچ پروژه‌ای آغاز نمی‌شود و ثبت نام برای پروژه‌هایی آغاز می‌شود که زمین برای ساخت و ساز آن تامین شده باشد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: زمین ۱۶۵ هزار واحد، اکنون آماده کلنگ زنی است. تا ۴ سال آینده ۴ میلیون واحد مسکونی برای متقاضیان مشخص و ثبت نام شده ساخته می‌شود.

محمودزاده به ۴ شرط متقاضیان مسکن ملی برای ثبت نام در سامانه saman.mrud.ir اشاره کرد و گفت: برای ثبت نام در سامانه ثمن رعایت چهار شرط تاهل یا سرپرست خانوار بودن، عدم مالکیت بخش خصوصی، استفاده نکردن از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در بخش زمین و مسکن و پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، لازم است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: ثبت نام تا ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ادامه دارد.

محمود محمودزاده درباره مجرد‌هایی که می‌توانند در طرح "نهضت ملی مسکن" ثبت نام کنند افزود: ۵ گروه از مجرد‌ها امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره تدابیر دولت برای تضمین کیفیت ساختمان‌های نهضت ملی مسکن گفت: بیمه ۱۰ ساله کیفیت، یکی از تدابیر دولت برای تضمین کیفیت این واحد‌ها است.

وی افزایش و چگونگی پرداخت سقف تسهیلات را به دو صورت به متقاضیان اعلام کرد.

محمود زاده گفت: بیشترین تسهیلات به دهک‌های اول تا سوم تعلق می‌گیرد.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تلاش دولت این است که اقساط تسهیلات "نهضت ملی مسکن" از ۵۰ درصد درآمد خانوار بیشتر نشود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *