آزادی ۲۰ نفر از محکومان جرایم غیر عمد به همت خیرین و ستاد دیه آذربایجان غربی

10:09 - 23 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۳۷۵۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از آزادی ۲۰ نفر از محکومان جرایم غیر عمد و مالی به همت خیرین و ستاد دیه استان خبر داد.
- ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در جلسه ستاد دیه این استان از آزادی ۲۰ نفر از محکومان مالی با کمک ستاد دیه و خیرین خبر داد و اظهار کرد: فعالیت‌های ستاد دیه در راستای آزادسازی محکومان مالی و جرایم غیر عمد بسیار موثر است و در هر جلسه تعدادی از محکومان در سطح استان می‌توانند از امتیازات تعلق گرفته در ستاد دیه استان بهره بگیرند و آزاد شوند.

عتباتی، افزود: تلاش داریم با استفاده از سایر ظرفیت‌ها در سطح استان از جمله رسانه‌های استانی پویشی هم برای آزادسازی برخی زندانیان جرایم عمد که اصلاح آن‌ها مورد تایید مسئولین زندان می‌باشد و نیز سوابق کیفری موثر دیگری ندارند و مبلغ کمی از محکومیت آن‌ها از جمله رد مال یا دیه عمد باقیمانده است اجرا کنیم.

وی در ادامه به دعوت از خیرین و نیکوکاران علاقه‌مند هم تاکید کرد و گفت:کسانی که به امور خیر و خصوصا آزادسازی زندانیان اهمیت می‌دهند و علاقه‌مند هستند جهت فرهنگ سازی و ترغیب همه اقشار مردم معرفی شوند و از کار نیکوی آن‌ها قدردانی شود.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در پایان گفت:در این جلسه آزادی ۲۰ نفر از زندانیان بوسیله ستاد دیه مورد تایید و تصویب اعضای ستاد قرار گرفت و با پرداخت مبلغ ۱۱۷۰۱۵۱۸۷۱۰ ریال به وسیله ستاد دیه و مقداری با گذشت شکات و قسمتی هم مساعدت محاکم قضایی تامین،این محکومان آزاد شدند.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *