اظهار نظر قهرمانان ورزش ایران در حاشیه انتخابات کمیسیون ورزشکاران

12:32 - 21 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۳۴۲۴
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
قهرمانان رشته‌های مختلف ورزش ایران در حاشیه انتخابات کمیشیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

- قهرمانان رشته‌های مختلف ورزش ایران در حاشیه انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک صحبت‌هایی انجام دادند که گزیده آن را در زیر می‌خوانید.

بهداد سلیمی

* امیدوارم کمیسیون جدید یک دست و همراه با آرامش باشد. تنها کمیسیونی است که رئیس آن می‌تواند با توماس باخ نامه نگاری کند و بودجه بگیرد، اما اتفاقی نیفتاد و حیف است این فرصت‌ها از دست برود.

* با این روند در پیش گرفته شده خیلی به آینده وزنه‌برداری خوش بین نیستم. اگر مرادی و دوستان به فکر وزنه برداری هستند و مرادی ادعا می‌کند پدر خانواده است باید منش و راهش را تغییر دهد. این نگرانی قبلاً در مورد کشتی بود که با حضور علیرضا دبیر و حمید سوریان برطرف شد و اکنون این نگرانی در مورد وزنه برداری وجود دارد. در المپیک توکیو با حداقل نفرات رفتیم و حداقل نتیجه را هم گرفتیم، اما توقع مردم بیشتر است.

* به تیم ملی فوتبال تبریک می‌گویم و امیدوارم با همین قدرت جلو برود و اسیر حواشی نشود.

سجاد گنج زاده

* اگر افرادی که انتخاب می‌شوند، یک دل باشند، می‌توانند اتفاقات بزرگی را رقم بزنند، چرا که مردم این کشور همیشه پشت ورزشکاران بودند. متاسفانه یک سری مشکلات بین آن‌ها بود. من خودم نبودم، اما شنیدم و به خاطر همین گفتم که یک دل باشند.

* برگزاری انتخابی یک مقدار سخت است و وقتی سرمربی تصمیم می‌گیرد، انتخابی برگزار کند، همه چیز را به دست داوران می‌سپارد.. تیم بسته شده و امیدواریم در کمیته تیمی برای چهارمین بار قهرمان شویم.

* قبل از المپیک هم یک مقدار آسیب دیدگی داشتم و نمی‌خواهم بهانه بیاورم، اما این آسیب دیدگی‌ها اذیتم می‌کند. مهره کمرم مشکل دارد و سیاتیکم خیلی درگیر است. بازیکن کم تجربگی نیستم و امیدوارم از این تجربه به نحو احسن استفاده کنم.

* کاراته ورزشی است که با احترام شروع و تمام می‌شود. با حریف عربستانی که در فینال المپیک مبارزه کردیم، دوستان خوبی هستیم. شاید وقتی از ورزش جدا می‌شویم مردم فکر کنند که کدورتی وجود دارد، اما اینطور نیست. هچند بعد از المپیک دیدم یک سری صحبت‌ها از این بازیکن یا مربی اش شنیدم که ناراحت شدم.

* گنج‌زاده در پاسخ به سوالی در مورد پاداش‌های قهرمانی در المپیک گفت: قرار بود سوال‌های سیاسی نپرسید.

جواد فروغی

* خداراشکر علی رغم فشردگی برنامه‌ها به انتخابات رسیدم و رای دادم و امیدوارم بهترین نتیجه را شاهد باشیم و به نفع ورزشکاران باشد.

* تیراندازی بعد از مراحل ترقی که در المپیک آغاز شد، در مرحله تثبیت است اگر این مرحله را در یکی دو سال که سال‌های حیاتی است و در مسابقات آتی و تا المپیک پاریس حفظ کنیم بسیار عالی خواهد بود.

ذبیح‌الله پورشیب

* کسانی که در این انتخابات نامزد شده‌اند با این نگرش آمده‌اند که بتوانند به ورزش کشور و ورزشکاران کمک کنند و تجربیات خود را در اختیار بگذارند و به نوعی صدای ورزشکاران باشند.

* طی دو سه روز آینده عازم رقابت‌های جهانی هستیم و امیدوارم از عنوان قهرمانی دوره گذشته‌مان دفاع کنیم. کار سختی دارم، اما دور از دسترس نیست. حریف‌مان را آنالیز کردیم، اما به هر حال روز مسابقه باید تمرکز کافی را داشته باشی.

* کاراته وضعیت خوبی دارد و امیدوارم به همین شکل باقی بماند. قطعا همه کسانی که در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کنند قول کسب خوشرنگ‌ترین مدال را می‌دهند وکاراته هم این توانایی را دارد که در تمام اوزان مدال بگیرد.

مجتبی عابدینی

کمیسیون ورزشکاران یکی از مهم‌ترین کمیسیون‌های کمیته ملی المپیک است و امیدوارم با برگزاری خوب آن، اشخاص صالح انتخاب شوند و بتوانند به ورزشکاران کشورمان کمک کنند. کمیسیون ورزشکاران هم یکی از مهم‌ترین کمیسیون‌های کمیته المپیک است، اما متاسفانه به دلیل برخی منافع در چهار سال گذشته رها شد.

در دوره گذشته هم عضو کمیسیون بودم، اما وضعیت خوبی نداشتم و باید عذرخواهی بزرگی از طرف خودم داشته باشم که نتوانستیم کاری که نیاز ورزشکاران است انجام بدهیم. یکی از مسائل مربوط به ورزشکاران بیمه است و اکنون هم دغدغه‌هایی مثل اشتغال دارند.

اکنون علی پاکدامن برای حضور در مسابقات گرندپریکس در فرانسه حضور دارد. نزدیک‌ترین مسابقه ما جام جهانی است که در روز‌های ۲۴ و ۲۵ دی در گرجستان برگزار می‌شود.

حمیده عباسعلی

* من از طرف صالحی‌امیری انتخاب و اضافه شدم. سال‌های گذشته کم کاری داشتیم و امیدوارم امسال بتوانیم کمک کنیم تا مشکلات رفع شود. ورزشکاران بیمه ندارند و آن طور که باید به آن‌ها رسیدگی نمی‌شود.

* ۲ ماه از آسیب‌دیدگی من گذشته و یک هفته است که تمرینات را شروع کردم. از ماه پنجم می‌توانم به مسابقات برگردم به همین دلیل نمی‌توانم امسال در مسابقه‌ای شرکت کنم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *