آمادگی یونیسف برای تقویت همکاری در حوزه ساماندهی کودکان خیابانی

۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹:۲۵
کد خبر: ۷۷۲۸۰۳
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
مدیر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا با بیان اینکه آماده همکاری‌های مشترک در حوزه ساماندهی کودکان خیابانی در ایران است؛ گفت: در این خصوص می‌توانیم با بررسی تجربیات موفق در سایر کشور‌های دنیا حرکت‌های مثبت و رو به جلویی در این حوزه داشته باشیم.
- بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، تدچایبان در نشست مشترک با مسعود گودرزی سرپرست امور بین الملل و معاون سازمان امور اجتماعی و نمایندگان اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی و روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور با اشاره به اینکه از حضور در ایران بسیار خوشحال هستم، گفت: امید داریم این نشست مشترک به زمینه‌ای برای ارتقای خدمات رسانی به کودکان خیابانی در ایران باشد.

تدچایبان با اشاره به اینکه همه تلاش ما این است که تحریم‌ها روی ارائه خدمات ضروری به کودکان تاثیر منفی نگذارد؛ گفت: به سهم خود تلاش خواهیم کرد حمایت‌های مادی و معنوی لازم را از کودکان آسیب دیده به عمل بیاوریم.

مدیر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال افریقا با اشاره به اینکه از یکی از مراکز نگهداری کودکان خیابانی بازدید داشتم؛ گفت: در بازدید دیدیم که رئیس جمهوری محترم ایران هم از مرکز نگهداری از کودکان بازدید داشته اند و این نشان از اهمیت مسائل به ساماندهی کودکان خیابانی در ایران دارد.

وی همچنین با اشاره به این موضوع که در ایران طبق گزارش ارائه شده شورایی به نام شورای اجتماعی کشور با مسئولیت مستقیم رئیس جمهوری مشغول امور کلان اجتماعی است؛ گفت: سازمان یونیسف آماده همکاری و تبادل تجربیات با شورای اجتماعی کشور است.

تدچایبان همچنین گفت: در حوزه موضوع میزبانی جمهوری اسلامی ایران از اتباع خارجی و زمینه سازی برای تحصیل رایگان کودکان اتباع مجاز و غیرمجاز خارجی هم گفت: مهمان نوازی مردمان ایران شهره عام و خاص است که البته در این عرصه باید حمایت‌های مادی موثر هم از جمهوری اسلامی ایران به عمل آید.

مدیر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال افریقا با اذعان به این واقعیت که کمک‌های اعطایی به جمهوری اسلامی رقمی ناچیز است؛ گفت: به سهم خود برای افزایش همکاری در ساماندهی به کودکان خیابانی تلاش خواهم کرد و امید دارم با اقدامات اثر بخش در حوزه جلب حمایت‌های مادی بیشتر هم موفق خواهیم بود.

تدچایبان در پایان با اشاره به اینکه این آمادگی وجود دارد که تجربه موفق سایر کشور‌های دنیا در حوزه ساماندهی کودکان خیابانی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گیرد؛ گفت: باید از الگو‌های موفق نهایت استفاده را در این عرصه داشته باشیم.
 
 
انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *