آمریکا دارای بیشترین زندانی در جهان

0:45 - 21 آبان 1400
کد خبر: ۷۷۲۷۹۰
گزارش ها نشان می دهند که آمریکا بیشترین زندانی را در میان کشورهای جهان داراست.

- با استفاده از اطلاعات در دسترس مشخص می‌شود که آمریکا بیش از هر کشور دیگری در جهان افراد بیشتری (هم به تعداد خام و هم در مقایسه با جمعیت) را زندانی می‌کند.

به گزارش «بروکینگز»، در پایان سال ۲۰۱۹، حدود ۶ میلیون و ۳۴۰ هزار نفر در سیستم زندان و بازداشتگاه‌های بزرگسالان آمریکا در حبس بودند، از جمله افرادی که در زندان‌های ایالتی یا فدرال یا زندان‌های محلی و افرادی که تحت نظارت و آزادی مشروط هستند.

نموداری که در ادامه آمده ۱۰ کشور را با بالاترین نرخ جمعیت زندانی نشان می‌دهد.

 

آمریکا دارای بیشترین زندانی در جهان


در حال حاضر جنایت و مجازات به دلیل افزایش قتل در سراسر آمریکا بار دیگر سرفصل‌های ملی در این کشور را به خود اختصاص داده است.

به طور خاص، در سال ۲۰۲۰، بر اساس گزارش سالانه جنایت یکنواخت اف بی آی، میزان قتل، ۲۹ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

این درصد افزایش سال به سال بزرگتر از هر چیزی است که قبلا، از زمان شروع ثبت رکورد ملی آمریکا در سال ۱۹۶۰، ثبت شده بود.

علاوه بر افزایش قتل، جرایم خشونت آمیز به طور کلی در سال ۲۰۲۰ میلادی ۵ درصد افزایش یافته است.

۵ شهر پرجمعیت آمریکا، یعنی نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو، هیوستون و فونیکس همگی شاهد افزایش تعداد قتل‌ها بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ بوده‌اند، که فونیکس با ۵۹ درصد بالاترین درصد افزایش را تجربه کرده است؛ و در حالی که امید وجود داشت که این موج در سال ۲۰۲۱ بشکند، بسیاری از شهر‌های بزرگ در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته و همچنین در مقایسه با سال ۲۰۱۹ درصد افزایش قتل و جنایات خشونت آمیز را مشاهده می‌کنند.

بر اساس گزارش شورای عدالت کیفری در ۳۴ شهر آمریکا، در ۳ ماهه اول سال ۲۰۲۱، میزان قتل از بالاترین میزان خود در تابستان ۲۰۲۰ کاهش یافته است، اما در مقایسه با ۳ ماهه اول ۲۰۲۰ یا ۲۰۱۹ بیشتر از ۳ ماهه اول سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۱۹ باقی مانده است و ۲۴ درصد افزایش یافته است.

این آمار ۳ ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۹ درصد در مقایسه با ۳ ماهه اول ۲۰۱۹ افزایش یافته بود.

برای بسیاری از مردم آمریکا این افزایش در قتل و جنایات خشونت آمیز شاهدی است بر این که اصلاحات عدالت کیفری در این کشور نادرست یا حتی آشکارا مضر است.

بر اساس آخرین آمار‌ها در سطح جهانی، از هر ۵ زندانی یک نفر در زندان‌های آمریکا به سر می‌برد.

بر این اساس حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر فقط در زندان‌های آمریکا زندانی هستند.

یکی از نکات با اهمیت در این رابطه این است که افراد سیاه‌پوست زندانی در آمریکا در مقایسه با نسبت جمعیت ان‌ها در این کشور از سفیدپوستان بیشتر است.

در ادامه یک نمودار نشان دهنده این اختلاف در ایالت اوهایوی آمریکا است.

آمریکا دارای بیشترین زندانی در جهانارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *