مظنه رهن و اجاره آپارتمان‌های نوساز در پایتخت

۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۰:۰۱
کد خبر: ۷۷۲۰۲۸
قیمت‌های پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان‌های مسکونی نوساز و تازه‌ساز در مقایسه با سایر گروه‌های سنی تب تندی دارد و بعضا تا ۵/ ۱ برابر میانگین ارزش اجاری آپارتمان‌ها در یک محدوده شهری است.

- روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: واسطه‌های ملکی می‌گویند با وجود اینکه روند صعود قیمت مسکن در هفته‌های اخیر در بسیاری از مناطق تقریبا متوقف شده است، اما موجران ظاهرا تمایلی به تبعیت از شرایط قیمت فروش ندارند و همچنان به دنبال افزایش قابل توجه اجاره‌بها نسبت به سال گذشته هستند.

در این بین موجرانی که واحد‌های نوساز خود را در بازار اجاره عرضه کرده‌اند، اصرار بیشتری روی فاصله گرفتن از میانگین رهن و اجاره املاک مشابه واحد خود در سال گذشته هستند. به گفته واسطه‌ها، در مناطق یک تا پنج تهران برای موجران واحد‌های نوساز ظاهرا چندان اهمیتی ندارد که بتوانند واحد مسکونی خود را زودتر اجاره دهند و حاضر هستند حتی برای مدت چند ماه در صف انتظار باقی بمانند تا مستاجری که استطاعت پرداخت اجاره پیشنهادی آن‌ها را دارد، سراغ این واحد بیاید.

این افراد اگرچه واحد‌های نوساز مذکور را به قصد سرمایه‌گذاری خریداری کرده‌اند، اما عجله‌ای برای اجاره دادن این واحد‌ها ندارند و تصور می‌کنند با اعلام قیمت‌های تند و بعضا حتی پرت، می‌توانند در بازار به‌هم ریخته اجاره‌بها که ظاهرا فعلا موجران در آن تابع هیچ قاعده‌ای نبوده و نه تنها مقدار تورم مسکن را در اعلام رهن و اجاره پیشنهادی در نظر نمی‌گیرند، بلکه حتی به تبعیت از نرخ تورم عمومی نیز پایبند نیستند، سطوح اجاره‌بها را بالاتر ببرند و در بلندمدت از این موضوع انتفاع بیشتری نسبت به کاهش زمان انتظار اجاره ببرند.

تب تند قیمت در بازار اجاره‌خانه‌های نوسازارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *