ثبت نام ۱۶۸ هزار متقاضی تهرانی در طرح ملی مسکن

۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶:۵۲
کد خبر: ۷۷۱۲۷۸
مدیرکل راه و شهرسازی استان از ثبت نام ۱۶۸هزار متقاضی ساکنان استان تهران طی ۱۵ روز گذشته در طرح ملی مسکن خبر داد.

- ایرنا نوشت: خلیل محبت خواه درباره ثبت‌نام طرح نهضت مسکن ملی در تهران افزود: ثبت نام متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن از ۲۸ مهرماه سالجاری آغاز و ۲۸ آبانماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: براساس برنامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی سهمیه هر استان برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در فاز اول مشخص شده و سهم استان تهران در این فاز ۱۴ هزار و ۴۸۸ واحد پیش‌بینی شده است.

محبت خواه اذعان داشت: از این تعداد بیش از ۱۲۸ هزار متقاضی در ۹ شهر استان که مختص شهروندان استان تهران است ثبت نام کرده اند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: ۴۰ هزار متقاضی بهره مندی از مزایای این طرح در پنج شهر ایوانکی، هشتگرد، پرند، رباط کریم و پاکدشت هستند که صرفا مختص شهروندان شهر تهران است.

محبت خواه گفت: در حال حاضر ثبت نام برای شهر‌هایی که زمین برای آن‌ها تامین شده انجام می‌پذیرد لذا در استان تهران امکان ثبت نام در ۱۲ شهر فراهم شده و این شهر‌ها شامل اسلامشهر، پاکدشت، پیشوا، رباط کریم، ورامین، بومهن، دماوند، رودهن، فیروزکوه، شهر جدید هشتگرد، شهر جدید پرند و شهر جدید ایوانکی است.

وی با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز برای ثبت نام اقدام کنند، گفت: شرط ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن، داشتن فرم ج سبز، نداشتن ملک خصوصی، متأهل و یا سرپرست خانوار بودن و داشتن حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن است.

محبت خواه همچنین به غیرقانونی بودن خرید و فروش امتیاز مسکن ملی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: آگهی‌هایی که در سایت‌های اینترنتی مبنی بر خرید و فروش امتیاز طرح اقدام ملی مسکن مشاهده شده غیرقانونی است.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد با مشخص شدن وضعیت متقاضیان، فروش زیرپوستی امتیاز این واحد‌ها در جریان است، افزود: در صورت مشاهده تخلف، واحد مسکونی مورد معامله سلب امتیاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح جهش تولید مسکن در استان تهران باید به سامانه saman.mrud.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

محبت خواه اذعان داشت: چهار شرط؛ تاهل یا سرپرست خانوار بودن، عدم مالکیت بخش خصوصی، استفاده نکردن از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در بخش زمین و مسکن، پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، از شروط اصلی ثبت نام در نهضت ملی مسکن است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه پایش همزمان با ثبت‌نام و در مراحل مختلف انجام می‌شود، اضافه کرد: بعد از پایش اولیه و احراز شرایط، پذیرفته‌شدگان برای مراحل دیگر پایش به ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌های استان تهران، برای بررسی سابقه پنج سال سکونت معرفی می‌شوند و در نهایت با تایید نهایی، برای دریافت تسهیلات و همچنین باز کردن حساب به نام خود نزد بانک تسهیلات دهنده معرفی می‌شوند.

محبت خواه گفت: براساس آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، افراد باید تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فرودین ۱۳۸۴ بوده و از ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از هیچ‌یک از امکانات نهاد‌های عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *