افزایش ۹۰ درصدی بازدیدهای الکترونیکی قضات کرمانشاه از زندان‌های استان در مهر ماه

۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳:۳۱
کد خبر: ۷۷۰۷۶۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از افزایش ۹۰ درصدی بازدید الکترونیک قضات استان کرمانشاه از زندان‌های استان در مهر ماه نسبت به ۶ ماهه اول سال خبر داد.
توسلی زاده در گفتگو با میزان از افزایش ۹۰ درصدی بازدید الکترونیک قضات استان کرمانشاه از زندان‌های این استان در مهر ماه نسبت به ۶ ماهه اول سال خبر داد و گفت: بنا بر تاکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر لزوم توجه جدی به مساله زندان‌ها و بازدید از آن‌ها در طول هفته و حتی روز‌های تعطیل، این امر در دستور کار قرار گرفته است به نحوی که با رشد قابل ملاحظه در مهر ماه نسبت به شش ماهه اول سال مواجهیم.

رئیس کل دادگستری ادامه داد: از جمله اقدامات دادگستری استان کرمانشاه در این راستا بازدید الکترونیک قضات از زندان‌های استان است به نحوی که از مجموع ۶۲۲ بازدید در مهر ماه سال جاری، ۴۵۲ بازدید آن به صورت الکترونیک انجام شده است. در واقع حدود ۷۳ درصد بازدید‌ها در این ماه به صورت الکترونیک بوده است.
 
توسلی زاده خاطر نشان ساخت: از ابتدای سال و در شش ماهه نخست امسال ۲۹۷۲ بازدید توسط قضات استان کرمانشاه  از زندان‌ها صورت گرفته است که در مدت یاد شده ۱۳۲۵ مورد به صورت الکترونیک بوده است.

وی تاکید کرد: سیاست‌ها و اقدامات قوه قضاییه در دوره تحول در زمینه بهبود شرایط زندانیان و زندان‌های کشور، چشمگیر و برجسته بوده است و یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در پایان به ضرورت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی مرتبط با خانواده زندانیان و لزوم بهره گیری از فناوری‌های نوین برای مراقبت از محکومین اشاره و تاکید کرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *