چگونه کفش‌های ورزشی را تمیز کنیم؟

۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۰:۰۲
کد خبر: ۷۷۰۰۰۴
اشتباه کردن در تمیر کردن کفش ورزشی می‌تواند به آن آسیب بزند و دیگر کفش دلخواه خود را نداشته باشید.

- ایرنا نوشت: تمیز کردن کفش ورزشی از آن جهت که به راحتی می‌تواند بو بگیرد یا کثیف شد به شدت مهم است. یادگیری نکات مهم از جهتی دیگر ضروری است چرا که با اشتباه کردن در تمیر کردن کفش ورزشی می‌توانید به آن آسیب بزنید و دیگر کفش دلخواه خود را نداشته باشید. ادامه مطلب را بخوانید تا با روش‌های تمیز کردن کفش ورزشی و نکات ضروری آن آشنا شوید.

شست‌وشوی کفش با دست

قبل از شستشوی کفش‌ها باید هر گونه آلودگی و را از کفش جدا کنید. برای این کار از یک مسواک قدیمی یا برس تمیزکاری خشک استفاده کنید. آب گرم را با پودر لباسشویی مخلوط کنید. سینک را با آب گرم پر کنید. سپس مقدار کمی پودر لباسشویی اضافه کنید و مخلوط کنید. یک تکه اسنفج را برای از بین بردن ماده شوینده با آب تمیز خیس کنید. بعد از برطرف کردن لکه‌ها و آلودگی‌ها اسفنج یا پارچه دوم را در آبگرم بدون ماده پاک کننده خیس کنید. اسفنج را روی کفش بمالید تا همه مواد شوینده اضافه را از بین ببرید. کفش‌ها در مجاورت هوا خشک کنید یا آن‌ها را در دمای اتاق بگذارید و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شوند.

جلوگیری از بو گرفتن کفش

گرفتن بوی کفش کار پردردسری است پس بهتر است روش‌هایی را به کار ببرید تا مانع بو گرفتن کفش شوید. همیشه جوراب بپوشید. بدون جوراب، عرق در کفش است انباشته شده و باکتری‌ها در این رطوبت رشد خواهند کرد و کفشتان بوی ناخوشایندی خواهد گرفت. پاشیدن پودر پا روی کفی‌ها قبل از بستن بند‌ها به جذب مقداری از رطوبت کمک می‌کند و از ایجاد بو در کفش جلوگیری خواهد کرد.

تمیز کردن جداگانه کفی و بند‌ها

کفی‌ها و بند‌های کفش را جدا کنید و آن‌ها را جداگانه تمیز کنید. اگر در حال حاضر کفش هایتان بدبو هستند می‌توانید برای از بین بردن بو کفی‌ها را تمیز کنید. کفی‌ها را از داخل کفش خارج کرده آن‌ها را با یک اسفنج خیس شده در آب و پودر لباسشویی تمیز کنید. با اسفنج خیس دوم برای از بین بردن پودر آن را تمیز کنید و سپس اجازه دهید کفی‌ها در مجاورت هوا خشک شوند. همچنین برای تمیز کردن بند کفش‌ها با پاشیدن کمی از پودر لباسشویی روی لکه‌ها کار را شروع کنید. قبل از قرار دادن آن‌ها در آب گرم از انگشتان برای مالیدن پودر لباسشویی استفاده کنید. در تمامی مراحل تلاش کنید نقاطی از کفش که از چرم یا فوم ساخته شده خیس نشوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *