تجلیل جامعه روحانیت شیراز از رئیس کل دادگستری استان فارس

۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱:۵۴
کد خبر: ۷۶۹۷۶۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
در نشست جامعه روحانیت شیراز از تلاش‌های رئیس کل دادگستری استان فارس به لحاظ اهتمام در پاسداری از حقوق عامه، اجرای عدالت و ایجاد تحول زیبنده در مسیر گام دوم انقلاب تقدیر شد.
- در نشست جامعه روحانیت شیراز از تلاش‌های رئیس کل دادگستری استان فارس به لحاظ اهتمام در پاسداری از حقوق عامه، اجرای عدالت و ایجاد تحول زیبنده در مسیر گام دوم انقلاب تقدیر شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی،رئیس کل دادگستری استان فارس و عضو جامعه روحانیت شیراز در این مراسم اظهار کرد: در راستای تکریم ارباب رجوع هر ماه با ۹۰۰ نفر ملاقات مردمی داشته ایم، احکام مجازات جایگزین را عملی کرده ایم و در صلح و سازش دادگستری فارس رتبه نخست را در کشور به خود اختصاص داده است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در جلسه جامعه روحانیت شیراز که در سالن جلسات مجتمع فرهنگی شهید قدوسی برگزار شد، با اشاره به اینکه باید مسئولان ضد فساد سکان امور را در دست بگیرند، گفت: طبیعی است جامعه روحانیت نیز در این خصوص دغدغه و مطالباتی داشته باشند که لازم است به آن توجه شود.

وی در ادامه افزود: دادگستری فارس در سال گذشته در اکثر شاخص‌های قضایی، مدیریتی و امتیازات عملکردی کارکنان اداری رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
 
وی بیان داشت: ارتباط با مردم الکترونیکی شده است و حدود هزار و ۵۰۰ زندانی در یک سال اخیر با نظارت مستمر قضات و حضور در زندان‌ها و همچنین استفاده از تأسیسات قضایی از زندان‌های استان آزاد شده اند.

رئیس کل دادگستری فارس تصریح کرد: ۸۴ بازدید از واحد‌های تولیدی داشته ایم که نتیجه بسیاری از این بازدید‌ها احیا و یا تکمیل ظرفیت در واحد‌های تولیدی بوده است.

وی در ادامه افزود: با احکام مجازات جایگزین نیز ضمن کاهش جمعیت کیفری رعایت حقوق شهروندی را بیش از پیش در دستور کار قرار دهیم.

رئیس کل دادگستری استان فارس با تاکید بر اینکه در صلح و سازش نیز دادگستری استان رتبه نخست را کشور به خود اختصاص داده است گفت: توسعه فرهنگ صلح و سازش اصلاح ذات البین و همچنین بهره مندی از ظرفیت‌های مردمی و ریش سفیدان و متنفذین از جمله اهدافی است که در این خصوص دنبال می‌نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی گفت: همچنین چالش‌های بسیار جدی در بخش خشکسالی و ... در سطح استان وجود دارد که لازم است همه دستگاه‌ها من جمله دستگاه قضایی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی خود در رفع آن یاری کند.

وی در پایان بر اقدامات نهاد‌های مسئول در خصوص کاهش مظاهر علنی فساد، نظارت قضات بخصوص روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی در کاهش آن تاکید کرد.
 
همچنین در این نشست دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، دادستان ویژه روحانیت و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان فارس نیز حضور داشتند.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *