آخرین وضعیت سلامتی مهران غفوریان/جشنواره ملی و جهانی فجر ادغام می‌شوند

17:27 - 04 آبان 1400
کد خبر: ۷۶۹۱۲۱
چهارمین روز از آبان ماه ۱۴۰۰ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به ادغام جشنواره ملی و جهانی فیلم فجر اشاره کرد.

- چهارمین روز از آبان ماه ۱۴۰۰ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به ادغام جشنواره ملی و جهانی فیلم فجر اشاره کرد.

«مهران غفوریان» تا یک ماه آینده مقابل دوربین «نیسان آبی» نمی‌رود/ادامه دوران نقاهت در خانه
 
مهدی غفوریان در گفت‌وگو با میزان پیرامون آخرین وضغیت مهران غفوریان گفت: خدا را شکر حال مهران غفوریان بسیار خوب است و این روزها باید ادامه دوران نقاهت خود و مراحل درمان پس از عمل جراحی را در خانه بگذراند.

وی در پاسخ بخ این سوال که مهران غفوریان تا چه مدت زمانی باید در خانه بماند و اینکه آیا ساخت سریال «نیسان آبی» متوقف می‌شود یا خیر اظهار داشت: مهران غفوریان باید برای مدت یک ماه در خانه بماند بنابراین تا یک ماه آینده نمی‌تواند برای ضبط سکانس‌های مربوط به خود سر صحنه سریال «نیسان آبی» حاضر شود، اینکه این سریال شبکه نمایش خانگی به دلیل عدم حضور یک ماهه مهران متوقف می‌شود یا نه را نمی‌دانیم و منوچهر هادی کارگردان این مجموعه در این باره تصمیم می‌گیرد.

غفوریان در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر خدا را شکر مهران غفوریان حالش خوب است و هیچ مشکلی ندارد و در خانه استراحت می‌کند.

لازم به ذکر است مهران غفوریان بازیگر مطرح سریال‌های طنز تلویزیونی ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۲۶ مهرماه ۱۴۰۰  سر صحنه سریال شبکه نمایش خانگی «نیسان آبی» به سکته قلبی دچار شد و در بیمارستان قلب جماران بستری و در روز سه شنبه ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰ تحت عمل جراحی قلب باز انجام گرفت و سرانجام دوم آبان ماه ۱۴۰۰ از بیمارستان مرخص شد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

اثر جدید مریم بحرالعلومی وارد چرخه اکران می‌شود/بازگشت «علی انصاریان» به سالن سینما

سومین اثر «مریم بحرالعلومی» وارد چرخه اکران می‌شود/بازگشت «علی انصاریان» به سینما

- «قطع فوری» سومین فیلم بلند مریم بحرالعلومی است که پیش از این با فیلم «پاسیو» سیمرغ بهترین کارگردانی بخش جلوه‌گاه شرق سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر را دریافت کرده و با دومین فیلم خود «شهربانو» در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت.

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین اخبار از سینمای ایران اینجا کلیک کنید

فیلمنامه «قطع فوری» بر اساس طرحی از مریم بحرالعلومی در قالب اجتماعی به نگارش در آمده و روایتگر داستانی متفاوت در شبی پاییزی است که زمین لرزه‌ای تهران را می‌لرزاند.

از جمله نقاط قوت و جالب فیلم سینمایی «قطع فوری» بازی مرحوم «علی انصاریان» در آن است که می‌تواند به نوبه خود جذابیت بیشتری را برای مخاطب رقم بزند و یادی از این فوتبالیست و بازیگر سینما برای مخاطبان او زنده شود.

روز گذشته در خبری که از سوی روابط عمومی این فیلم در رسانه‌ها منتشر شد، پروانه نمایش فیلم «قطع فوری» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مریم بحرالعلومی صادر شده و بزودی برنامه اکران آن مشخص خواهد شد.

«قطع فوری» که زمستان سال گذشته مقابل دوربین رفت، روایتگر قصه‌ای در یک شب کرونایی‌ست که زمین لرزه‌ای تهران را می‌لرزاند و بازیگران آن عبارتند از سامان صفاری، افسانه کمالی، غزال نظر، علی کیان‌ارثی، محمدرسول صفری، یاسمن ترابی، سادیا جلالی‌پور، با حضور سیاوش چراغی‌پور، سوگل طهماسبی و هنرمندی شقایق فراهانی، روشنک عجمیان، با معرفی الهه منصوریان، سیداحمد حسینی، ساسان کریمی و آخرین نقش‌آفرینی جاودانه‌ی پهلوان علی انصاریان.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

یحیی نیازی: قراردادهای بین ناشر و نویسنده سلیقه‌ای شده و هیچ چهارچوبی ندارد 

یحیی نیازی در گفت‌وگو با میزان پیرامون چالش‌های نویسندگان گفت: به رغم اهمیت و جایگاه هنر و نویسندگی در جامعه؛ شاهد نا مهربانی‌های بسیار با نویسندگان هستیم این امر به دلیل عدم وجود سازمانی حمایتگر و مشخص از این صنف شکل گرفته به نحوی که باعث دلزدگی برخی از پتانسیل‌ها و نیرو‌های جوان در حوزه ادبیات و نویسندگی شده از سوی دیگر جامعه نویسندگان نیازمند ساختار‌های صنفی غیر دولتی است تا بتواند در قالب و چارچوب خاص چتری حمایتی برای قشر نویسنده باشد.

***چالش‌های پیش روی اهالی قلم

وی در همین راستا ادامه داد: اگر چه بخش‌هایی با عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا انجمن قلم به عنوان حامیان حوزه قلم در حال فعالیت هستند، اما این بخش‌ها نتوانسته اند انتظارات نویسندگان را برآورده کنند به طوری که بسیاری از این فرهیختگان نتوانسته اند از مزایای بیمه و یا امکانات متعدد استفاده کنند لذا ضرورت یک ساختار صنفی به صورت هدف‌مند کاملا احساس می‌شود تا نویسندگان بتوانند رسالت اصلی خود که همان آگاهی بخشی به جامعه است را به خوبی انتقال دهند و در شکوفایی کشور سهمی عمده داشته باشند.

نیازی چالش‌های موجود بر سر راه نویسندگان را مورد بررسی قرار داد و اظهار کرد: پراکندگی قابل ملاحظه‌ای در ساماندهی و حمایت از نویسندگی دیده می‌شود همین امر بسیط بودن فعالیت‌های اهالی قلم را در بر دارد به عبارت دیگر میزان هم افزایی نویسندگان به خاطر نبود تشکل‌های ساختارمند محدود و نا کارآمده شده است، نویسندگان در حقیتت ترسیم کنندگان آینده جوامع هستند و هرگونه بی مهری با آنان به کاهش بهره وری این قشر فرهیخته می‌انجامد و تاثیر فراوانی بر فرهنگ و عملکرد نسل آینده خواهد داشت، لذا می‌طلبد با تشکیل ساختار‌های غیر دولتی صنفی و با کمک انتقال تجربه همواره به دانش و توسعه اطلاعات برای این صنف همت گمارده شود، البته پیشنهاد‌های متعدد مطرح شده که از جمله آن‌ها شکل گیری صنف‌های همگون مانند تاریخ نگاران و یا شاعران. را بیان می‌کند که در فواصل مختلف کنار هم و به تبادل اطلاعات و تجربه بپردازند.

نیازی ابراز کرد: یکی از اموری که در بخش قلم فرسایان مقفول مانده ثبت تاریخ شفاهی در معرفی چهره‌های این صنف است امری که در حوزه‌های متعدد حتی صنعت و تولید نیز کابردی شده بدین ترتیب می‌توان ضمن گفتگو با افراد با تجربه و توانمند آنان را به تشریح عملکرد افراد با تجربه و ارزشمند پرداخت لذا خوب است تا با نویسندگان بنام ایرانی نیز گفت‌وگو‌هایی ویژه شکل بگیرد تا تجربیات این افراد احصاء شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

فیروزآذر: گروه سریال «جزیره» بسیار حرفه‌ای هستند/کار با سیروس مقدم فوق‌العاده است 

السا فیروزآذر در گفت‌وگو با میزان پیرامون نقش خود در سریال شبکه نمایش خانگی «جزیره» گفت: «ماهک» در سریال «جزیره» که من در قالب شخصیت آن بازی می‌کنم به دلیل ویژگی‌های شخصیتی خاصی که دارد تضاد‌هایی در رفتارش نشان می‌دهد که گاهی مطابق با قشر و طبقه‌ای است که از آن برآمده و گاهی هم رفتار او متضاد و به نوعی ساختارشکنی محسوب می‌شود.

وی درباره سختی‌های کار در مجموعه «جزیره» بیان کرد: هر فیلم و نمایشی که برای انسان ارزش داشته باشد معمولا سختی‌های خاص خودش را نیز به همراه دارد به همین علت برای چگونگی به نمایش گذاشتن نقش خود وسواس پیدا می‌کنید. سختی کار به ظرافت آن است که امیدوارم از پس آن بر آمده باشم. هر فیلمی استرس زیادی به من وارد می‌کند که بعد از آن بپرسم که طراحی و نقشه ذهنی من خوب بوده و در کلیت داستان باورپذیر بوده و نقشی که بازی می‌کنم سمپات هست یا خیر. دوست دارم هر نقشی که باز یمی‌کنم قابل فهم و برای تماشاگر دوست داشتنی باشد.

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین اخبار از سینمای ایران اینجا کلیک کنید

کارگردان نمایش «هزار و یک تو» پیرامون همکاری با «سیروس مقدم» عنوان کرد: کار با سیروس مقدم برایم بسیار عالی است چراکه او کاگردانی مسلط، باهوش و باتجربه است. همیشه برگه دکوپاژ دست اوست و تسلط خوبی روی کار دارد و میزانسن‌های پلان‌ها برای او همیشه از قبل مشخص شده و این موضوع خیال بازیگر را راحت می‌کند. مقدم مدیریت خوبی در کار دارد و همچنین روابط وی با بازیگران و عوامل به آرام بودن محیط کمک بسیاری می‌کند.

وی در همین راستا تاکید کرد: متاسفانه دیده‌ام کارگردانانی که به عوامل فیلم پرخاش می‌کنند و آرامش را از گروه سلب می‌کنند، اما سیروس مقدم اصلا اینطور نیست. در این زمینه اصولا در رزومه کاری خودم آدم خوش شانسی بودم که با کارگردان‌هایی کار کردم که آرامش در گروه آن‌ها بوده و این خیلی خوشحال کننده است.

بازیگر فیلم سینمایی «یکی از ما دو نفر» با اشاره به اینکه کار با هر بازیگری تجربه خاص خودش را به همراه دارد و «جزیره» هم از این قاعده مستثنا نیست بیان کرد: تیم بازیگران «جزیره» جذاب، حرفه‌ای و دوست داشتنی هستند. کار با اکبر زنجانپور پیشکسوت عرصه بازیگری را نیز دوست دارم، وی به کار خود مسلط است و صدا و نحوه بیان او خیلی خوب است. محمدرضا فروتن هم در این کار بی‌نظیر است. هم کاراکتر او در فیلمنامه و هم نقش و اجرای او بسیار خوب است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خزاعی: جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم فجر ادغام می‌شوند

خزاعی: جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم فجر ادغام می‌شوند

- طبق اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی بصری؛ محمد خزاعی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی با اعلام این خبر افزود: برگزاری همزمان این رویداد مهم و راهبردی سینمای ایران در سالگرد جشن‌های فجر انقلاب اسلامی با هم افزایی ظرفیت ها، قطعا، فرصت‌های کاربردی مضاعفی را برای بهره مندی جامعه سینمایی، اقشار مختلف مردم، سینماگران و میهمانان خارجی فراهم می‌آورد.

وی ادامه داد: همه ساله در سالروز انقلاب و در پوشش جشن‌های متنوع آن شاهد حضور میهمانان، شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی و حضور چشمگیر رسانه‌های خارجی در کشور هستیم. بدیهی است با برنامه ریزی‌های دقیق و هدفمند، جشنواره بین المللی فیلم فجر می‌تواند از این مزیت‌ها و فرصت‌ها بهره برداری نماید.

خزاعی افزود: سینمای نوین ایران یعنی سینمای پس از انقلاب با تمامی فراز و فرودهایش مهم‌ترین نقش را در پیشبرد دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایفا نموده و حضور میهمانان خارجی و ملاحظه بی واسطه آن‌ها از اقبال مردم نسبت به جشنواره فجر و سینما، تصویر بی بدیلی علیه تبلیغات استکبار رسانه‌ای علیه کشور است و قطعا، این مزیت مهم باید مورد توجه قرارگرفته و با برطرف نمودن کاستی‌های قبلی تقویت گردد و ادغام بخش ملی و بین الملل جشنواره از این حیث نیز، قابل اعتناست.

به گفته وی، برگزاری جشنواره جهانی فجر، طی سال‌های گذشته با مدیریت و زحمات دلسوزانه عزیزان: آقایان علیرضا رضاداد، سیدرضا میرکریمی و محمدمهدی عسگرپور، فضا‌هایی را برای کمک به گسترش روابط بین الملل سینما فراهم ساخته است که جای تشکر و قدردانی دارد.

معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اثرات جشنواره جهانی فجر یادآور شد: بدون شک، از مزیت‌های نسبی ایجاد شده و تجارب ارزنده همکاران خوب مان در این رویداد استفاده خواهیم کرد.

وی خاطرنشان ساخت: پیرو بررسی"کارگروه مطالعه و ارزیابی جشنواره ها"؛ و بنا به مطالبه‌های صنوف و سینماگران کشور در سال‌های گذشته، سازمان سینمایی به این جمع بندی رسیده است که برگزاری دو جشنواره ملی و جهانی فجر را به صورت یکپارچه تحت عنوان"جشنواره بین المللی فیلم فجر" برگزار نماید.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *