اشتغال ۶۷ درصدی زندانیان استان مرکزی محقق شد

۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵:۵۷
کد خبر: ۷۶۸۹۰۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به اهمیت ایجاد زمینه اشتغال و مهارت‌آموزی زندانیان در زمان محکومیت، گفت: با اقدامات مناسب صورت گرفته، زمینه اشتغال به کار ۶۷ درصد از زندانیان استان مرکزی فراهم شده است.
- حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی،رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به اهمیت ایجاد زمینه اشتغال و مهارت‌آموزی زندانیان در زمان محکومیت، اظهار کرد: با اقدامات مناسب صورت گرفته، زمینه اشتغال به کار ۶۷ درصد از زندانیان استان مرکزی فراهم شده است.

وی افزود: علاوه بر فراهم شدن زمینه مهارت‌آموزی زندانیان در رشته‌های مختلف مهارتی هم‌اکنون ۴۴۸ نفر از زندانیان محکوم به تحمل حبس در زندان این استان در رشته‌های مختلف خیاطی، فرش بافی و ... مشغول کار و کسب درآمد و دریافت دستمزد روزانه در دوران محکومیت خود در داخل زندان هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی افزود: این امر علاوه بر درآمدزایی برای مددجویان زندان، زمینه اشتغال پس از آزادی از زندان را فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: با کمک بنیاد تعاون زندانیان در استان مرکزی، اشتغال کارگاهی برای تعداد ۷۰۸ نفر از زندانیان استان محیا شده و در کارگاه‌های داخل زندان مشغول به کار هستند. همچنین با همراهی و تعامل بسیار خوبی که از شرکت‌ها و واحد‌های صنعتی استان شاهد بوده ایم، الحمدلله شرایط برای اشتغال اعزام بکار ۶۶۷ نفر از مددجویان زندان‌های استان در این شرکت‌ها فراهم گردید که جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی، اهدای کمک‌های مالی نقدی و توزیع بسته‌های معیشتی غذایی و بهداشتی در بین خانواده زندانیان بی‌بضاعت با همکاری انجمن حمایت از خانواده زندانیان استان مرکزی را از جمله برنامه‌های مستمر دستگاه قضا برای پیشگیری از وارد شدن خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا به خانواده زندانیان و همچنین جلوگیری از قرار گرفتن در معرض خطر و تهدید آسیب‌های اجتماعی ذکر کرد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *