روز‌های تعطیل ۴۰ تن مرغ در پایتخت توزیع می‌شود

15:20 - 30 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۸۰۶۸
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: در روز‌های تعطیل ۳۰ تا ۴۰ تن مرغ منجمد و گرم در میادین توزیع می‌شود.

- باشگاه خبرنگاران نوشت: علیرضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به اینکه عرضه مرغ کماکان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار انجام می‌شود، اظهار کرد: با توجه به عرضه مستمر روزانه مرغ گرم و منجمد، قیمت طی یک هفته اخیر در بازار کاهش یافته است.

وی از عرضه روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن مرغ منجمد در بازار خبر داد و گفت: روزانه ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ تن مرغ گرم در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان تهران توزیع می‌شود.

سالمی قیمت هر کیلو مرغ منجمد را ۲۵ هزار تومان و مرغ گرم را ۲۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: توزیع در بحث مرغ منجمد به هر میزانی که بازار آمادگی توزیع دارد، انجام می‌شود. همچنین تالارها، رستوران ها، مراکز آموزشی و پادگان‌ها با مراجعه به پشتیبانی می‌توانند مرغ منجمد را دریافت کنند.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: با توزیع گسترده مرغ طی ۱۰ روز اخیر شاهد کاهش ۴ تا ۵ هزار تومانی قیمت در سطح بازار بودیم که استمرار این روند در تعادل قیمت مرغ در بازار تاثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه عرضه مرغ در ایام‌تعطیل کماکان ادامه دارد، بیان کرد: در ایام تعطیل به سبب باز بودن میادین اصلی تا ظهر ۳۰ تا ۴۰ تن مرغ منجمد و گرم توزیع می‌شود.

مدیر کل پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه ۲۰ تا ۲۵ درصد آحاد جامعه از میادین خرید می‌کنند، بیان کرد: با احتساب فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۳۰ تا ۴۰ درصد خرید مردم از این ۲ محل انجام می‌شود که عرضه کالا با نرخ مصوب در این ۲ بخش بر بازار هم اثر گذار خواهد بود.

سالمی در پایان تصریح کرد: با توجه به عرضه مرغ قطعه بندی در فروشگاه‌های زنجیره ای، عرضه توسط شرکت‌های بسته بندی انجام می‌شود.


برچسب ها: اخباراقتصادی مرغ

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *