سجادی: نیاز داریم که مردم به ورزش برگردند/ ورزش همگانی موجب کاهش هزینه‌های درمان می‌شود

12:49 - 30 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۸۰۶۲
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
وزیر ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش می‌تواند کارخانه تولید امید و عزت کشور باشد

- طبق اعلام پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی در حاشیه افتتاح پیست تارتان مجموعه ورزشی پنج مرداد اراک گفت: دلیل عمده سفر‌های استانی، بازدید میدانی و کسب اطلاعات دقیق از وضعیت موجود ورزش استان‌ها است و در کنار آن هم عرض خسته نباشید و خداقوت به همکاران در استان‌های مختلف و سراسر کشور است.

وی در خصوص سفر به استان مرکزی اظهار داشت: تا این لحظه الحمدالله سفر پربار و پرترافیکی بود که به نظرم یکی از کامل‌ترین سفر‌ها بود که تاکنون داشتیم. گزارش‌های خیلی خوبی تهیه شده بود و بازدید‌ها برنامه ریزی منظمی داشت که از همه تشکر می‌کنم.

سجادی ادامه داد: وضعیت ورزش استان از نظر اماکن ورزشی مناسب است، اما در بعضی از شهرستان‌ها نیاز به تقویت و تسریع امور و در برخی موارد نیاز به تامین منابع و در برخی از موارد باید پیمانکاران دعوت به کار شوند و مجدداً شروع به کار کنند.

وی با اشاره به همایش پیاده روی خانوادگی اراک گفت: این برنامه با هدف توسعه و تعمیم روحیه نشاط و شادابی و تشویق مجدد مردم به ورزش همگانی صورت گرفت و حاوی این پیام است که الحمدالله وضعیت کنترل کرونا از سوی دولت خوب و تا حدودی موفق بوده، اما همچنان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حتماً باید در دستور کار باشد.

سجادی افزود: بسیار علاقمندیم که فعالیت‌های ورزشی به حالت عادی برگردد و پس از حدود ۲۰ ماهی که مردم عزیر با انواع فشار‌های روحی و روانی و همینطور کم تحرکی روبرو بودند در اماکن ورزشی حضور داشته باشند، اما باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از زحمات کادر درمان پاسداری کنیم.

وی با بیان این که یکی از تکالیف مهم ما تزریق روحیه نشاط، شادابی و تحرک و پویایی به جامعه است افزود: همیشه اعتقاد دارم وزارت ورزش می‌تواند کارخانه تولید امید و عزت کشور باشد و نیاز داریم که مردم به ورزش برگردند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که ورزش همگانی پایه و اساس تمام ابعاد ورزش است، افزود: ورزش همگانی علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی، موجب کاهش هزینه‌های درمان می‌شود. امیدوارم بتوانیم از طریق توسعه فعالیت‌های ورزشی، عامل پیشگیری از بیماری‌ها باشیم.

وی با توصیه سحرخیزی، نظافت، عبادت و ورزش مادام العمر به نوجوانان و جوانان، اظهار داشت: روزی که به دنیا می‌آییم با حرکت آغاز می‌شود و روزی که از دنیا می‌رویم از حرکت بازمی ایستیم، بنابراین تا روزی که میتوانیم حرکت کنیم زنده هستیم که این حرکت و زنده بودن را ما در جامعه را دنبال می‌کنیم.

سجادی گفت: امروز دنیا به نهضت بهزیستی از طریق ورزش و فعالیت‌های بدنی رسیده و ما در جمهوری اسلامی ایران همواره نشان دادیم که می‌توانیم بهترین‌ها باشیم و به عنوان خادم ورزش و جوانان کشور این مهم را دنبال می‌کنیم.

وی با بیان این که در طول دوران قهرمانی و مسئولیت در وزارت ورزش و جوانان ۹۵ سفر بین المللی داشته است، افزود: این اتفاق برای من تجربه بزرگ بین المللی داشته و خوب دیدم که در دنیا چگونه به ورزش نگاه می‌کنند بنابراین برای اعتلای ورزش کشور از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

سجادی افزود: در تمام برنامه‌ها از اساتید، اعضای هیئت علمی، مدیران ارشد ورزش کشور مشورت و با جوانان کار خواهیم کرد. مطمئن هستم که ورزش کشور با نیروی جوانی توسعه می‌یابد و اعتقاد داریم با اجرایی کردن بیانیه گام دوم و با نیرو‌های جوان می‌توانیم این کار را رقم بزنیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *