حضور مدیر کل قضایی و اجرای احکام سازمان زندان‌ها در زندان‌های چهارمحال و بختیاری

21:05 - 29 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۹۸۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
مدیر کل قضایی و اجرای احکام سازمان زندان های کشور در بازدید از کانون اصلاح و تربیت چهارمحال و بختیاری گفت : کاهش جمعیت کیفری استان و توانمندسازی زندانیان با هدف بازگشت مددجویان به آغوش خانواده از اهداف سفر خواهد بود.

-  طبق گزارش روابط عمومی اداره کل زندان‌های چهارمحال و بختیاری؛ حمدالهی صبح امروز از کانون اصلاح و تربیت استان و بند نسوان زندان شهرکرد بازدید کرد و ضمن دیدار چهره به چهره با تعدادی از زندانیان و بررسی پرونده‌های قضایی آنان، وضعیت طبقه بندی زندانیان و فرایند‌های انجام امور بر مبنای آئین نامه اجرایی جدید سازمان و برنامه‌ها و سیاست‌های تحول قضایی را نیز مورد بررسی قرار داد.

مدیر کل قضایی و اجرای احکام سازمان زندان های کشور در این دیدار‌ها بر لزوم کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تاکید کرد و گفت: باید از تمامی ظرفیت‌هایی که در جهت کاهش جمعیت زندانیان در استان می‌تواند تاثیرگذار باشد، بهره برد.

حضور مدیر کل قضایی و اجرای احکام سازمان زندان‌ها در زندان‌های چهارمحال و بختیاری

وی ضمن بازدید از فرایند‌های تربیتی مددجویان افزود: مددجویان در زندان‌ها امانت هستند و باید برای حرفه آموزی و باز اجتماعی شدن آن‌ها برنامه و خلاقیت داشت.

مدیرکل قضایی و اجرای احکام سازمان و مدیرکل زندان‌های استان سپس در جلسه ویژه ساماندهی امور زندانیان با حضور رئیس کل، روسای دادگستری شهرستان‌ها و دادستان عمومی و انقلاب، معاونین و قاضی ناظر زندان شرکت کرد.

حمدالهی با اشاره به رتبه استان در شاخص‌های قضایی و اجرای احکام گفت: رتبه استان در استفاده از سامانه مراقبت الکترونیک، مرخصی، دادرسی الکترونیک و تعلیق اجرای مجازات خوب است و برای ارتقای دیگر شاخص‌ها احتیاج به همدلی قضات و مسئولین دادگستری استان خواهیم داشت.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب افزود: عدالت، مبارزه با فساد و ترویج سبک نوین زندگی ایرانی و اسلامی در جامعه بدون آسیب اجتماعی از مهمترین وظایف ماست.

در ادامه معاونین و روسای دادگستری شهرستان‌ها به بیان نقطه نظرات، چالش‌ها و راهکار‌های کاهش جمعیت کیفری، کاهش نرخ بازگشت به زندان و حمایت از خانواده زندانیان پرداختند.

حضور مدیر کل قضایی و اجرای احکام سازمان زندان‌ها در زندان‌های چهارمحال و بختیاری

احمدرضا بهرامی رئیس کل دادگستری استان ضمن تقدیر از تلاش‌های زندان‌های استان وجمع بندی موارد گفت: در راستای برداشتن فاصله بین مددجویان و مراجع قضایی بازدید از زندان‌ها بصورت گسترده صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به سند تحول قضایی افزود: در چارچوب تعامل قانونمند شاهد حل مشکلات مددجویان با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، روحیه جهادی و انقلابی خواهیم بود.

همچنین دوره آموزشی آئین نامه جدید سازمان زندانها، توسط دکتر حمدالهی مدیر کل قضایی و اجرای احکام برای مدیران ستادی و روسای زندان‌های استان برگزار و در پایان دوره نیز آزمون کتبی به عمل آمد.


برچسب ها: سازمان زندان ها

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *