قالیباف: مردم انتظار دارند ما صدای آن‌ها در مجلس باشیم

15:49 - 29 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۹۵۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
برئیس مجلس با بیان اینکه گرانی از مشکلات جدی است، گفت: مردم انتظار دارند ما صدای آن‌ها در مجلس باشیم که انصافا هماهنگی‌هایی شده که غیر از اینکه حدود ۳ جلسه در هفته داریم، غیر از آن هر هفته سه نفری (رؤسای قوا) موضوعات مختلف را در جلسات چند ساعته بررسی می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم باری از دوش مردم برداریم.

-  بنا به اعلام خانه ملت، محمدباقر قالیباف که امروز (پنجشنبه، ۲۹ مهرماه) به منظور دیدار با آیات عظام، علما و مراجع تقلید به شهر کریمه اهل بیت (س)، قم سفر کرده است، با حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)، دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد سعیدی در این دیدار گفت: در کنار محبت به اهل بیت باید از دشمنان زمان خود نیز برائت جوییم و این وحدت و تقرب ما به سوی خدا خواهد بود که نیازمند است آن‌ها را اظهار هم کنیم.

وی ادامه داد: یکی از افتخارات ما انتخاب شما، آقای رئیسی و آقای اژه‌ای بود که در سه قوه حضور داشته و متحد باشند که نمونه آن را تا کنون در سال‌های پس از انقلاب نداشتیم و این نکته لازم به ذکر است که دشمنان نمی‌خواهند شما رؤسای قوا با یکدیگر وحدت داشته باشید.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در پایان معیشت را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم دانست و خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی کشور طرح‌ها و برنامه‌های خوبی دارد، اما وضعیت مالی آن‌ها خوب نیست که باید در جریان بررسی لایحه بودجه به آن توجه شود.

 قالیباف نیز در این دیدار ضمن تبریک ایام هفته وحدت و میلاد پیامبر مهربانی حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع)، یاد و خاطره شهید سعیدی را گرامی داشت و گفت: در روز تودیع و معارفه آیت الله رئیسی و حجت الاسلام اژه‌ای مطرح کردم که ما وظیفه همکاری داشته و محکوم به موفقیت هستیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه هماهنگی و همدلی میان قوا کفایت نمی‌کند، اظهار داشت: این موضوعات باید منجر به هم افزایی برای حل مشکلات شود به خصوص که مردم در شرایط سخت معیشتی به سر می‌برند.

وی افزود: خانواده‌هایی را می‌شناسم که در گذشته می‌توانستند از پس هزینه‌های خود برآیند و به دیگران نیز کمک کنند، اما همان‌ها امروز نمی‌توانند حتی مشکلات خود را رفع کند چه رسد که به دیگران کمک کنند و صورت خود را با سیلی سرخ نگاه می‌دارند.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه گرانی از مشکلات جدی است، عنوان کرد: مردم انتظار دارند ما صدای آن‌ها در مجلس باشیم که انصافا هماهنگی‌هایی شده که غیر از اینکه حدود ۳ جلسه در هفته داریم، غیر از آن هر هفته سه نفری (رؤسای قوا) موضوعات مختلف را در جلسات چند ساعته بررسی می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم باری از دوش مردم برداریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اکنون اجماعی در کشور وجود دارد، اما در روش‌ها و ابزار‌ها اختلاف نظر داریم که طبیعی بوده و در زمان جبهه نیز بود، خاطرنشان کرد: در آن زمان نیز همه معتقد به جنگ برای دفاع بودیم، اما در روش‌ها اختلاف نظر داشتیم. اکنون نیز در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی اجماع داریم و خود را موظف می‌دانیم از این اجماع، بزرگ‌ترین خلاقیت و خدمت را در موضوعات مختلف ایجاد کنیم.

 احمد امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنوری نمایندگان قم در مجلس و بهرام سرمست استاندار این استان نیز در این دیدار حضور داشتند.

گفتنی است دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از این دیدار، به حرم پاک و مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) مشرف شده و به زیارت، اقامه نماز و قرائت زیارتنامه پرداخت.

 

 
انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *