مراجع تقلید واکسیناسیون کرونا را لازم می‌دانند

14:58 - 29 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۹۴۵
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دیداری که مدتی قبل با مراجع تقلید داشتم فرمودند که واکسیناسیون به لحاظ فقهی لازم و همه ما باید واکسن بزنند، چون این موضوع، فردی نیست و در صورت عدم تزریق واکسن کرونا به آحاد جامعه آسیب وارد می‌شود.
-بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی تربت حیدریه ،گفت:۱۲۳ هزار نفر بر اثر شیوع کرونا در کشور طی یک سال و نیم گذشته درگذشته اند که فاجعه بزرگی است و راهکار آن قوی شدن مردم بود و لطف الهی شامل حال دولت شد و با تلاش شخص رییس جمهوری و هماهنگی بین وزیران ثابت شد که اگر تلاش کنیم موفق می‌شویم و امروز واکسیناسیون به خوبی در کشور انجام شد و همچنان در حال انجام است.

وی اضافه کرد: شعار اصلی این دولت "ایران قوی" و "ما می‌توانیم" است همچنان که رزمندگان ما شعار "ما می‌توانیم" را در روزگار دفاع مقدس محقق کردند و با وجود هجوم بی رحمانه همه کشور‌ها علیه ملت ما نشان دادند که ما می‌توانیم به رشد بزرگ نظامی، اقتصادی و فرهنگی برسیم..

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در گذشته تصور بر این بود که همه امکانات باید در شهر‌های بزرگ و مادر باشد و دیگر مناطق، امکانات مورد نیاز خود را از شهر‌های مادر دریافت کنند، اما امروز ثابت شده که این تصور باطل است و باید همه نقاط کشور توسعه یابد.

عین اللهی افزود:محرومیت زدایی تنها به منابع اقتصادی مربوط نیست بلکه جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی دارد و وجود دانشگاه در پیشرفت هر منطقه موثر است و وقتی در یک منطقه محروم دانشگاه ایجاد می‌کنیم جوانان آن منطقه بهتر درس خوانده و زمینه رشد آن‌ها فراهم می‌شود مثلا یک جوان اهل تربت حیدریه همان استعداد جوان شهر‌های بزرگ را دارد و باید با ایجاد زیرساخت‌های لازم، زمینه رشد همه مناطق محروم کشور را فراهم کرد و هدف اصلی ما محرومیت زدایی است.

وی ادامه داد:نزدیکی تربت حیدریه به دانشگاه علوم پزشکی مشهد امکان همکاری آن دانشگاه با دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه را فراهم کرده و این مهم زمینه طی کردن راه ۱۰۰ساله در یک شب است.

وزیر بهداشت گفت:مقام مظم رهبری می‌فرمایند که در مسیر حرکت باید پیوست عدالت داشته باشیم و این یعنی خدمت رسانی بیشتر به محرومان و افتخار ما خدمت رسانی به مناطق محروم است.

عین اللهی افزود:امروز برای اعتلای نام ایران باید همه تلاش کنیم، چون وقتی اسم ایران گفته می‌شود تداعی کننده امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و شهدای مدافع حرم، شهید قاسم سلیمانی و نامی پر افتخار است و باید به جایی برسیم که نام ایران به معنی قدرت اقتصادی باشد و ما این پیچ تاریخی را رد می‌کنیم، چون تجربه نشان داده است که تحریم‌های غرب علیه ما بی اثر است و وقتی ما در صحنه باشیم و تلاش کنیم هیچ تحریمی علیه ما تاثیر ندارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز یک مرکز اورژانس جاده‌ای شهرستان ترتبت حیدریه را نیز افتتاح کرد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر از جمعیت این شهرستان‌ها خدمات ارایه می‌دهد و ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۴ تخت در بیمارستان مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *