مبارزه با فساد و امضا‌های طلایی از راهکار‌های مهم در مسیر توسعه اقتصادی است

14:38 - 29 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۹۲۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس دادگستری شهرستان زرند گفت: مبارزه با فساد، ویژه خواری، قاچاق کالا و امضا‌های طلایی، افزایش بهره وری انرژی، نگاه ویژه به صنایع کوچک و متوسط و افزایش خطرپذیری و ریسک در مدیریت در بین مدیران از جمله مواردی است که در مسیر توسعه اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد.
، دفتر کرمان- حجت الاسلام محمود محمدی در نخستین گردهمایی فعالان اقتصادی و مسئولان قضایی استان کرمان با عنوان "مانع زدایی اقتصادی، پشتیبانی قضایی"، افزود: توجه خاص به تولید داخلی، دانش بنیان شدن بخش‌های متفاوت تولید درکشور، استفاده از ظرفیت جوانان نخبه، از دیگر مورادی است که در مسیر توسعه اقتصادی باید مورد توجه باشد.

وی با اشاره به این مطلب که شهرستان زرند به یک قطب صنعتی در استان تبدیل شده است، ادامه داد: ایران اسلامی از حیث راهبردی و نیز از حیث بهره مندی از منافع عظیم اقتصادی از کشور‌های بسیار مهم در سطح منطقه است.

رئیس دادگستری شهرستان زرند تصریح کرد: دشمنان حربه‌های متفاوتی را برای نابودی این کشور از جمله نفوذ، ایران هراسی، تحریم و ... به کار گرفته اند، اما رهبری نقشه راه را برای همه ما مشخص کرده اند و فرموده اند که امروز برای برون رفت از مشکلات اقتصادی راهی جز توجه به موضوع تولید و اقتصاد مقاومتی نداریم و این موارد باید در راس امور ما قرار گیرد.

حجت الاسلام محمدی گفت: گردهمایی فعالان اقتصادی و مسئولان قضایی استان کرمان با عنوان "مانع زدایی اقتصادی، پشتیبانی قضایی"، در زرند به منظور رفع دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه توجه ویژه به بخش تولید و اقتصاد مقاومتی تشکیل است.

وی با اشاره به اینکه لیست موانع تولید در بخش‌های تولید، صنعت و کشاورزی تدوین شده است، تاکید کرد: دولت مردان باید نقشه راه را برای مردم و سرمایه گذاران مشخص کنند، زیرا همه بر این باور هستیم که امروز باید فرش قرمز جلوی سرمایه گذاران پهن شده و مسیر سرمایه گذاری تسهیل شود.


ظرفیت ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی در زرند و کوهبنان فراهم است
علی صادق زاده فرماندار شهرستان زرند نیز در این گردهمایی با اشاره به این مطلب که ظرفیت ایجاد ۱۰ هزار شغل جدید در شهرستان‌های زرند و کوهبنان وجود دارد، گفت: درخواست داریم اتاق بازرگانی با استفاده از کارشناسان مربوطه زمینه‌ای را فراهم کند که از این فرصت‌های طلایی نهایت بهره برداری صورت گیرد.

صادق زاده ادامه داد: استان کرمان بهشت فرصت‌های طلایی و بهشت معادن ایران است و در این میان شهرستان زرند نیز به عنوان فرصت طلایی سرمایه گذاری به شمار می‌رود و می‌تواند نقش خوبی در توسعه اقتصادی استان ایفا کند.

وی با اشاره به این مطلب که شهرستان زرند در بخش کشاورزی ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و پسته این شهرستان به عنوان مرغوب‌ترین پسته جهان شناخته می‌شود، تاکید کرد: سوهان زرندی به عنوان یک برند در حوزه اشتغال خانگی است که می‌تواند در حوزه صادرات بسیار تاثیرگذار باشد.

فرماندار شهرستان زرند با اشاره به این مطلب که شهرستان‌های زرند، کوهبنان و راور در حوزه معادن ذغالسنگ ظرفیت‌های بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: چالش‌های اخیر نشان داده است که باید برای ذغالسنگ برنامه‌های مدونی داشته باشیم و بر اساس این برنامه‌ها حرکت کنیم.

صادق زاده ادامه داد: شهرستان زرند در حوزه فولاد نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و کارخانه‌های کک سازی و فولاد زرند ایرانیان موید این موضوع هستند که تبلور اقتصاد مقاومتی در حوزه فولاد در این شهرستان محقق شده است.

وی با بیان این مطلب که مشکل کم آبی یکی از بحران‌هایی است که استان کرمان به ویژه شهرستان زرند را تهدید می‌کند، گفت: با اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس تلاش می‌شود که بحران آب در این استان به خوبی مدیریت شود.

پیشبرد اهداف اقتصادی زرند و کوهبنان در سایه عدالت و رعایت موازین را انتظار داریمنماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی  هم در این گردهمایی با اشاره به این مطلب که در مناطق زرند و کوهبنان، پیشبرد اهداف اقتصادی در سایه عدالت و رعایت موازین را انتظار داریم، گفت: شهرستان‌های زرند و کوهبنان با بهره مندی از ظرفیت‌های گسترده خود، نقش بسیار تعیین کننده‌ای در حوزه اقتصادی دارند و سرمایه گذاران ارجمند و با دیانتی امور اقتصادی این شهرستان‌ها را به دست گرفته اند و لازم است که دستگاه‌های قضایی و نظارتی هدایت صحیح را در دستور کار خود قرار دهند و به یقین نهاد‌های اجرایی و بخش خصوصی نیز به خوبی همراهی می‌کنند.
 
عفت شریعتی با تاکید بر این مطلب که شهرستان‌های کوهبنان و زرند باید در عرصه‌های اقتصادی تعیین کننده باشند، تاکید کرد: امروز از منظر کشاورزی خاص، معادن و اندوخته‌های زیرزمینی و نیروی انسانی توانمند ظرفیت‌های بسیار خوبی در شهرستان‌های زرند و کوهبنان قرار دارد که باید از این ظرفیت‌ها به درستی در مسیر توسعه اقتصادی کشور استفاده شود.

وی تصریح کرد: امروز قوای سه گانه در کشور همه در کنار هم برای تحقق اهداف این نظام ولایی تلاش می‌کنند و بسیاری از مشکلات موجود بر مبنای این همگرایی و تعامل حل خواهد شد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که امروز نظام ولایی جمهوری اسلامی ایران آیینه دار تمدن عظیم اسلامی در جامعه بشری است، تاکید کرد: امروز کشور‌های مسلمان منطقه ما را از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و ... پشتیبان خود می‌دانند.

شریعتی به جایگاه استان کرمان نیز اشاره و تاکید کرد: این استان از نظر معرفتی و اقتصادی ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای را در اختیار دارد و امروز عظمت این استان بر کسی پوشیده نیست.

وی از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان پرچمدار معنویتی استان کرمان یاد کرد و ادامه داد: برگزاری نشست‌های مشترک برای حل مشکلات فعالان اقتصادی استان کرمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی بر برگزاری نشست‌های مستمر هماهنگی قضایی، اجرایی و قانون گذاری به منظور تسریع در مسیر رفع مشکلات واحد‌های تولیدی و فعالان اقتصادی تاکید کرد و ادامه داد: در مسیر حمایت از تولید باید به شکلی فعال برنامه ریزی شود.

شریعتی گفت: در مسیر رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی باید به شکلی اقدام شود که فرعیات مساله اصلی را تحت الشعاع قرار ندهد.

وی با تاکید بر این مطلب که باید حامی و پشتیبان کارگرانی باشیم که در زیر زمین و در شرایط دشوار در حال کار و تلاش هستند، گفت: مقام معظم رهبری تاکید دارند که از منظر اقتصادی توان بالایی در کشور وجود دارد و نیاز به مدیریت‌های کارآفرین است که سیر تمدن نوین جهان اسلام را تسهیل کند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دولتی متعهد را سرکار داریم و قوه مجریه اهتمام ویژه خود را برای تحقق اهداف این نظام ولایی و ایجاد امنیت اقتصادی به کار گرفته است و در این راستا عدالت گستری قوه قضاییه برای همه کشور‌های مسلمان موجب افتخار است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *