بازدید سرزده رئیس کل دادگستری استان بوشهر از مجتمع شورای حل اختلاف و معاونت پیشگیری

14:02 - 29 مهر 1400
کد خبر: ۷۶۷۹۲۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان بوشهر به طور سرزده از مجتمع شورای حل اختلاف بوشهر و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر بازدید کرد.
- علی جمادی به طور سرزده از مجتمع شورای حل اختلاف بوشهر و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر بازدید کرد.

در این بازدید رئیس کل دادگستری استان بوشهر با حضور در کلیه شعب مجتمع مرکزی در جریان روند کار شورا‌ها و مشکلات بعضی از شعب قرار گرفته و با بررسی پرونده‌ها نواقص و ایرادات را متذکر شد.

علی جمادی با بیان اینکه رسالت ذاتی شورای حل اختلاف جهت تلاش برای برقرای مصالحه و حل و فصل اختلافات طرفین دعواست گفت: فعالیت‌ها و عملکرد شورای حل اختلاف در کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم و رفع اطاله دادرسی را موثر است.

وی ادامه داد: می‌بایست با تلاش بیشتر فرهنگ صلح و سازش را در جامعه گسترش داد و این امر را در جامعه نهادینه کرد که در این راستا می‌طلبد همه‌ی کسانی که در امر صلح و سازش فعالیت دارند تلاش مضاعف داشته باشند.
 
جمادی در این بازدید در جریان مشکلات و سوالات مراجعه کنندگان قرار گرفت و جهت مرتفع شدن مشکلات و تسریع در انجام امور ارباب رجوع دستوراتی صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در ادامه از حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بازدید کرد.
 
وی در این بازدید گفت: توجه به پیشگیری از وقوع جرم از اولویت‌های دستگاه قضایی است و در این راستا با می‌بایست با تدوین طرح‌های پیشگیری از جرایم و نیازسنجی بر اساس فراوانی آماری در مسایل ضروری‌تر، مشخص و با همکاری دستگاه‌ها و کمک خود مردم این کار‌ها انجام شود تا بتوانیم شاهد کاهش جرایم باشیم.

برچسب ها: بوشهر بازدید حل ا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *